در گفت و گو با عصرهامون مطرح شد؛

خواسته نمایندگان سیستان و بلوچستان از استاندار جدید

6 آذر 1392 ساعت 10:24

در آستانه معارفه استاندار جدید نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواسته ها و اولویت های کاری استاندار جدید را بیان کردند.


به گزارش عصر هامون، با تصویب هیئت دولت صبح روز 29آبانماه سال جاری علی اوسط هاشمی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان معرفی شد و وی در تاریخ 6آذرماه با حضور وزیر کشور در استان معارفه می گردد.
بر همین اساس نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصر هامون، خواسته ها خود و اولویت های کاری  استاندار جدید را بیان کردند.

دکتر شهریاری:
استاندار جدید طرح های اشتغالزایی را اولویت کاری خویش قرار دهد
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به عصرهامون گفت: اجرای طرح‌های اشتغالزایی پایدار و توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان باید در اولویت کاری استاندار جدید قرار بگیرد.
حسینعلی شهریاری اظهار داشت: استاندار جدید برای توسعه استان باید از همه ظرفیت‌ها استفاده نماید، متأسفانه نرخ بیکاری در استان ما بسیار بالا است و این مسئله مهم به انجامیدن معضلاتی مانند فقر، گرسنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی کمک می‌کند.


یعقوب جدگال؛
استاندار جدید بحث اشتغال را به صورت جدی در نظر بگیرد

نماینده مردم چابهار، نیکشهر و کنارک در مجلس شورای اسلامی به عصر هامون گفت: استاندار جدید مفید و مثمر ثمر برای سیستان و بلوچستان باشد.
یعقوب جدگال اظهار داشت: از آنجایی که استان سیستان و بلوچستان استانی با ظرفیت های بسیار بالایی است و استعداد های خوبی در این استان نهفته است که در بخش اقتصادی، اجتماعی و فضای اشتغال برای پروژه های عمرانی و ملی مناسب است لذا استاندار جدید این بخش ها را به صورت جدی درنظر بگیرد.


دکتر سید باقر حسینی؛

استاندار جدید در زمینه حق آبه هامون با والی نیمروز تصمیم گیری کند
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی به عصر هامون گفت: نخستین اقدام استاندار جدید باید بحث ساماندهی بازارچه‌های مرزی برای تأمین معیشت مردم باشد زیرا سبب بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.
سید باقر حسینی اظهار داشت: بخشی از امنیت پایدار و اساسی در گرو اشتغال است به دلیل آنکه سیستان و بلوچستان با دیگر استان‌ها تفاوت دارد باید یک‌سری از برنامه‌های اساسی استاندار جدید، انسداد مرز و ساماندهی بازارچه‌های مرزی باشد.
وی افزود: استاندار جدید باید هرچه سریع‌تر در زمینه حق‌آبه هامون از طریق این استان با والی نیمروز تصمیم‌گیری کند.
ایشان عنوان کرد: در حال حاضر به سبب سیل مهاجرت مردم سیستان به دیگر شهرستان‌ها، بازگشایی بازارچه‌های مرزی بهترین راهکار برای پیشرفت این خطه است.
حسینی ادامه داد: این استان ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش معادن و تجارت دارد که باید هرچه سریع‌تر فعال شوند که توسعه بازار میلک و بندر چابهار در حوزه بلوچستان باید در برنامه‌های کاری استاندار جدید باشد.
نماینده مردم سیستان در مجلس بیان کرد: راه آهن چابهار به زاهدان و بلعکس جزو کارهای اساسی است که باید برای توسعه این استان مدنظر قرار دهد.


هدایت الله میر مرادزهی؛
استاندار جدید از مدیران بومی استفاده کند

نماینده مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی به عصر هامون گفت: استاندار جدید در راستای اعتمادسازی مردم از مدیران بومی در بخش‎های مختلف نیروی انتظامی، مرزبانی و سایر ادارات استفاده کند تا دلبستگی مردم به نظام و انقلاب حفظ شود چرا که سیستان و بلوچستان استعدادهای بسیار در زمینه‌های مختلف دارد، اما اینکه هنوز به توسعه یافتگی کامل دست نیافته، به دلیل نبود برنامه‌ریزی، مدیریت و خلاقیت بوده است.
هدایت الله میر مرادزهی با بیان اینکه این استان منابع غنی دارد، مرزهای آبی و خاکی برای تجارت دارد، از نظر سیر و سیاحت مکان‎های گردشگری بکر و بی نظیر دارد و از نظر کشاورزی چهار فصل است اظهار داشت: باید یک استاندار مدیر، مدبر و توانمند این ظرفیت‌ها را احیا کند تا به دنبال آن شاهد رفع مشکل اشتغال جوانان باشیم.


محمد سعید اربابی؛
استاندار جدید به مشکلات بیکاری،قاچاق کالا پایان دهد

نماینده ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی به عصر هامون گفت: توسعه اقتصادی استان باید در اولویت کاری استاندار جدید باشد.
محمد سعید اربابی اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان از شرایط فوق العاده‌ای برای رشد و توسعه اقتصادی برخوردار است که با تکیه بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها می‌توان به بهبود وضعیت اشتغال، معیشت و زندگی مردم بهره برد و به مشکلات بیکاری، قاچاق کالا و غیره پایان داد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 45044

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/45044/خواسته-نمایندگان-سیستان-بلوچستان-استاندار-جدید

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/