ظریف: در اتاق و جلسه‌ای که نماینده رژيم صهيونيستي حضور داشته باشد نماینده‌ای از ایران حاضر نخواهد شد

سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان , 9 آذر 1392 ساعت 7:48

وزیر امورخارجه در رابطه با شایعه حضور نماینده رژیم صهیونیستی در مذاکرات ایران و غرب تاکید کرد: امروز بزرگترین خطر برای جامعه بین‌المللی رژيم صهيونيستي است و ما در اتاقی که نماینده این رژیم حضور داشته باشد، نمی‌مانیم.


به گزارش عصر هامون، "محمدجواد ظریف" وزیر امورخارجه کشورمان که امروز برای دیدار با علما و مراجع تقلید به قم سفر کرده است در حاشیه دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی به خبرنگاران اظهارداشت: برنامه‌ریزی بنده برای دیدار با علما و استفاده از بیانات ایشان ۲ ماه قبل بود اما به علت بیماری و کمردرد این دیدار تاکنون به تاخیر افتاد.

وی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از بیانات مراجع تقلید و علما افزود: نظریه‌پردازی در حوزه علوم انسانی و اسلامی از قم و مراجع تقلید نشأت می‌گیرد و به همین دلیل استفاده از راهنمایی‌های علما ضروری است.

وزیر امورخارجه کشورمان در رابطه با محتوای مذاکرات انجام شده با ۱+۵ گفت: در مذاکره لحن‌های مختلفی وجود دارد و این نیست که همیشه لبخند بزنید.

ظریف در پاسخ به سوالی در رابطه با چرایی اختلاف بین گفته‌های کشورهای مذاکره‌کننده با ایران توافقات انجام شده، تصریح کرد: به هر حال در کشورهای آنها گروه‌های فشاری وجود دارد که آنها باید آن گروه‌ها را هم راضی کنند.

وی افزود: مردم ما بی‌اعتمادی بزرگی به غرب دارند و اکنون فرصتی برای از بین بردن آن به کشورهای غربی داده شده است.

وزیر امورخارجه در پاسخ به سوالی در رابطه با مسلمانان تحت ستم در برخی کشورها مانند میانمار گفت: باید برای رفع مشکلات این دسته از مسلمانان تلاش‌هایی انجام شود و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه اقدام می‌کند.

ظریف در رابطه با شایعه حضور نماینده رژیم صهیونیستی در مذاکرات ایران و غرب خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین خطر برای جامعه بین‌المللی اسرائیل است و ما در اتاقی که نماینده این رژیم حضور داشته باشد نمی‌مانیم.

گفتنی است؛ دیدارهای وزیر امورخارجه با علما، مراجع تقلید و موسسات حوزوی امروز عصر با حضور در جامعه‌المصطفی ادامه پیدا می‌کند و پس از آن به دیدار آیت‌الله موسوی‌اردبیلی و آیت‌الله سبحانی می‌رود.

انتهای پیام/۵۰۸۲


کد مطلب: 45198

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/45198/ظریف-اتاق-جلسه-ای-نماینده-رژيم-صهيونيستي-حضور-داشته-باشد-نماینده-ای-ایران-حاضر-نخواهد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/