يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
بشار اسد گفته است : مادامي كه سعودي‌ها پشتيبان تروريسم هستند جنگ ادامه خواهد داشت و عربستان كشورهاي شوراي همكاري خليج فارس وارد جنگ برضد تمام كشورها و نيروهايي كه در مقابل اسرائيل ايستاده‌اند مي‌كند.
به گزارش عصر هامون،به نقل از پايگاه خبري "العهد" لبنان ، رئيس جمهور سوريه "بشار اسد" گفته است : ادامه كمك عربستان سعودي و كشورهاي ديگر به گروه‌هاي تروريستي حل بحران سوريه را به تأخير مي‌اندازد. وي گفت : كشور سوريه در بيش از يك جبهه در مقابل اتروريست و جنگ با آن ايستاده است . وي تاكيد كرد : اگر در ژنو كسي خواهان تسليم قدرت باشد ، دولت به آنجا نخواهد رفت.

وي كه در خلال ديدار با گروهي از رهبران سياسي و حزبي كشورهاي عربي در حاشيه كنفرانس احزاب عربي صحبت مي‌كرد ، گفت : ما متحمل جنگ بزرگي شده‌ايم ، ما بايد در مرحله اول پايداري مي‌كرديم ، و اين همان كاري بود كه در سال اول انجام داديم. سپس ما به مرحله پيروزي بر دشمنان رسيديم و در اين زمينه تجارب بسياري در تاريخ موجود بود از جمله تجربه مقاومت در لبنان كه سالهاي بسياري پايداري و ايستادگي كر دو در سالهاي ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ پيروزي‌هاي بزرگي را بدست آورد.

وي گفت : ما از ابتدا مي‌دانستيم كه اين جنگ استقلال ما را را هدف قرار داده و اين دليل اصلي پايداري و پيروزي ماست.

اسد افزود : برخي از هم‌پيمانان ما نقشي محوري را در اين مورد بازي مي‌كنند به مانند روسيه كه در كنار ما ايستاده است . من بطور مستقيم از رهبري روسيه شنيدم كه گفت : ايستادن روسيه در كنار سوريه دفاع از مسكو مي‌باشد و فقط دفاع از دمشق به تنهايي نيست.

وی گفت : زمان مطلوب براي پايان بحران سوريه تا حد زيادي مرتبط با پشتيباني و كمك مالي به گروه‌هاي مسلح از جانب برخي طرف‌ها در منطقه مي‌باشد.

وي گفت : عربستان سعودي و برخي ديگر از كشورها تروريسم را پشتيباني مي‌كنند . آنها ده‌ها هزار تكفيري را در اين كشور پخش مي‌كنند و اين كار مرتبط با سعودي‌هاست كه بيش از دو هزار دلار ماهانه به افراد مسلح مي‌دهند.

مشكل ديگري نيز وجود دارد و آن مرتبط با نفوذ عناصر القاعده از طريق مرزهاي عراق به كشور مي‌باشد و اين باعث شده كه مقامات بغداد با اين امر مبارزه كنند، ولي اين كار هنوز بطور كامل انجام نشده است .

بشار اسد گفت : با توجه به موقعیت کنونی و سیل ورود تروریست‌ها و عناصر القاعده به سوریه ما به دستیابی به راه حل زودهنگام چندان امیدوار نیستیم و البته ما نيز از مبارزه با آنها دست بر نمي‌داريم و هيچ كس نيز نمي‌تواند مانع ما از حق خود در دفاع از كشورمان شود .

ما امروز چيزي نمي بينیم كه بتوان بر آن در ژنو توافق كرد ، خصوصا اينكه برخي پنداشته‌اند ما به آنجا مي رويم تا قدرت را تقديم آنان كنيم .
(وي سپس با تمسخر گفت )پس اگر چنين خواستي دارند ، به سوريه بيايند تا قدرت را تقديمشان كنيم.


وي در رابطه با واقعيت احزاب در سوريه و در جهان عرب صحبت كرد و گفت : خلاء در اين مورد يكي از علل افزایش شمار تكفيري‌ها مي‌باشد .

بشار اسد درباره توسعه تفكر وهابيت در جهان عرب هشدار داد و گفت : در مورد موسسات ديني بايد تلاش گسترده‌اي انجام پذيرد و اين مسأله پشتيباني دولت از حقوق شهروندي را مي‌طلبد . وي گفت : نسل امروز به نسبت نسل سابق ناآگاه‌تر است و نسل سابق داراي هوشياري بيشتري بود و در جهل نگه داشتن كشورهاي عربي با هدف عقب نگه داشتن آنها صورت مي‌پذيرد و من مي‌خواهم به شما بگويم غرب هيچ گاه پيشرفت ما را خواستار نيست . من به شما ياد آوري مي‌كنم كه وقتي كه وزير خارجه وقت آمریکا در سال ۲۰۰۳ با من ديدار كرد ، و شرايط كشورش را در مورد سوريه بعد از اشغال عراق بيان كرد گفت : ما خواهان اين هستيم كه شما ميزبان هيچ عالم عراقي در سوريه نباشيد.

اما ما با درخواست آنان مخالفت كرديم و سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريكا و اسرائيل تعداد بسياري از آنها را از بين بردند و حال آنها امروز مي‌خواهند مغزهاي متفكر در ايران را نابود كنند .


انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۲۴۳


ارسال