سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۱
رئیس هیئت بوکس سیستان و بلوچستان؛
امکانات موجود هئیت بوکس زاهدان در شان ملی پوشان نیست
 
رئیس هیئت بوکس سیستان و بلوچستان گفت: امکانات موجود در هیئت بوکس و سالن تمرین این هیئت با توجه به حضور 7 ملی پوش در شان بوکسورهای استان نیست.
به گزارش عصر هامون به نقل از زاهدانه، حسین ثوری اظهار داشت: متاسفانه سالن تمرین بوکس این هیئت بسیار فرسوده است و امکانات ورزشی اندکی در اختیار هیئت قرار دارد که به هیچ وجه در شان و نیاز ملی پوشان استان نیست.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۷ بوکسور از این استان با وجود کمبود امکانات در اردوی تیم ملی حضور دارند افزود: با توجه به پتانسیل های موجود در استان و در این رشته ورزشی لذا باید زمینه سرمایه گذاری بیشتری برای رشد استعداد های استان فراهم شود.
ثوری ادامه داد: از لحاظ کمیت، هیئت بوکس در بین رشته های ورزشی دیگر استان کارنامه درخشانی داشته و تنها هیئتی است که در رشته المپیکی عضو تیم ملی بوکس جمهوری اسلامی ایران است و در سال ۱۳۸۹ با حضور مسعود ریگی به قهرمانی بوکس آسیا دست یافت.
رئیس هیئت بوکس استان یادآور شد: این هیئت در اردیبهشت ماه سال جاری نیز موفق شد تا در رقابت های قهرمانی آسیا در فیلیپین با حضور«مبین کهرازه» و «ارسلان عبدالهی» مدال برنز را برای استان به ارمغان بیاورد.
وی با بیان اینکه کمبود اعتبارات و بی برنامگی از مهمترین چالش ها و مشکلات پیش روی این ورزش در استان است افزود: اشتغال و شغل آبرومند یکی دیگر از مشکلاتی است که ورزشکاران فعال در این رشته را پس از اتمام دوره قهرمانی تهدید می کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۷۵۰ ورزشکار در این هیئت دارای پوشش بیمه هستند ادامه داد: با توجه به کارنامه درخشان و قابل قبول این هیئت در دستیابی به مقام های آسیایی و افتخار آفرینی برای کشور انتظار می رود حمایت های بیشتری از این هیئت در دستور کار قرار گیرد.
ثوری بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۷ بوکسور از استان با نام های ارسلان عبدالهی ، پرویز کرمزهی و مبین کهرازه در رده بزرگسالان، مهرداد عبدالهی و ارسطو شیرخانی در رده جوانان و همچنین سیاوش کهرازه و محمد جاسم یاراحمدزهی در رده نوجوانان در اردوی تیم ملی حضور دارند که در اسفندماه سال جاری درمسابقات قهرمانی جهان حضور خواهند یافت.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۲۵۱


ارسال