چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۶
بازگشت "العالم" به مدار "عرب‌ست"
 
پخش برنامه های شبکه خبری العالم سرانجام پس از سه سال از مدار "عرب ست" از سرگرفته شد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شبکه العالم ؛ از این پس شبکه العالم از طریق ماهواره "یوتل ست ۲۵" در مدار "عرب ست" در دسترس مخاطبان قرار گرفت. شبکه خبری العالم تا کنون چندین بار تحت فشار لابی صهیونیستی و جریانهای وابسته به غرب از چند ماهواره حذف شده است.

حملات ضد شبکه‌های حامی مقاومت در منطقه با آغاز انقلابها در کشورهای عربی و اوج گرفتن بیداری اسلامی شدت گرفت، به صورتی‌که جریانهای صهیونیستی و غربی و هم پیمانان منطقه‌ای آنها علاوه بر قطع شبکه العالم، همواره در حال ارسال انواع پارازیت روی فرکانسهای شبکه العالم بوده‌ و این حملات همچنان ادامه دارد.

این کشورها و جریانها همچنین به هدف تحریف واقعیتها درباره جنگ سوریه و سرپوش گذاشتن بر حضور جریانهای تکفیری وابسته به القاعده و نقش حامیان منطقه‌ای و بین المللی این جریانها در کشتار مردم سوریه؛ تلاش کردند از هر راهی با رسانه‌هایی که واقعیت‌های سوریه را برای افکار عمومی دنیا منتقل می‌کنند، مقابله کنند.

آنها برای جلوگیری از رسوایی خود در دنیا به دلیل سرپوش گذاشتن بر نقض فاحش حقوق بشر در بحرین و سکوت در برابر کشتار مردم سوریه به دست تکفیری ها، و ممانعت از انتشار خبرها و واقعیتها در این کشورها و دیگر مناطق، راه‌های غیرقانونی و غیراخلاقی مختلفی را جهت مقابله با شبکه العالم و چند شبکه حامی مقاومت در منطقه به کار گرفته‌اند، که ارسال امواج پارازیت و یا حذف فرکانسهای شبکه از برخی ماهواره‌ها از جمله این اقدامات بوده است.

۳ سال قبل و پیش از آغاز بیداری اسلامی نیز شبکه العالم به درخواست شیخ نشین‌های مرتجع عرب و در اقدامی کاملا غیرقانونی، از روی ماهواره های عرب ست و نایل ست حذف شد.با وجود تلاشهای دشمنان مقاومت برای خارج کردن العالم از دسترس بینندگان؛ مخاطبان العالم از نقاط مختلف دنیا برنامه‌های این شبکه را از راه‌های مختلف از جمله، پخش زنده اینترنتی شبکه، Live station ، Daily motion ، YouTube و نرم افزارهای متعدد موبایل دنبال می‌کنند، و از طریق شبکه‌های اجتماعی با العالم در ارتباط هستند.

انتهای پیام / ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۲۸۲


ارسال