دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ,30 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
منابع فلسطيني و شاهدان روز سه شنبه از پرواز بالگردهاي مصري در امتداد نوار مرزي بين نوار غزه و شبه جزيره سينا خبر دادند .
به گزارش عصر هامون،به نقل از خبرگزاري الرساله نت ، شاهدان گفتند دو بالگرد نظامي از نوع آپاچي در ارتفاع پايين نوار مرزي بين نوار غزه و شبه جزيره سينا به ويژه در آسمان دو منطقه البرازيل و السلام پرواز کردند.

پس از يک رشته انفجارهاي بامداد ديروز در شهر رفح مصر ناشي از انفجار مين هاي زيرزميني با زره پوش هاي ارتش مصر ، بالگردهاي مصري نيز در امتداد مناطق مرزي به پرواز درآمدند.

خليل موسي از فعالان منطقه سينا گفت پس از انفجار يک رشته مين هاي زير زميني در مناطق مرزي مصر با نوار غزه ، درگيري‌هايي هم ميان نيروهاي امنيتي مصر با افراد مسلح در ميدان الجندي المجهول روي داد .

فعال سياسي افزود همزمان با انفجار مين‌ها ، نيروهاي امنيتي با استقرار در اطراف محل انفجار مين ها و منطقه الصرصوريه ، براي بازداشت عناصر وابسته گروه‌هاي مسلح به خانه هاي مردم يورش بردند.

هواپيماهاي جنگي و بالگردهاي نظامي ارتش مصر در ماههاي اخير بارها بر آسمان مناطق جنوب نوار غزه به پرواز درآمدند .

از زمان برکناري محمد مرسي از مقام رياست جمهوري مصر در اواسط ژوئيه گذشته ، ارتش مصر عمليات نظامي گسترده‌اي را عليه گروههاي مسلح و تکفيري وابسته القاعده در استان سيناي شمالي آغاز و در اين مدت تعداد زيادي از تونل هاي زيرزميني را در مرزهاي مصر با نوار غزه تخريب کرده است .

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۴۸۵


ارسال