جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ,10 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۲
کاراته قهرمانی آسیا؛ 5 مدال در دومین روز براي تیم ایران رقم خورد
 
تیم کاراته ایران در دومین روز از مسابقات قهرمانی آسیا در شهر دبی امارات به 2مدال طلا، یک مدال نقره و 2 مدال برنز دست یافتند.
به گزارش عصر هامون،در دومین روز از پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا که به میزبانی شهر دبی امارات با حضور ۴۸۲ کاراته کا از ۲۹ کشور قاره کهن برگزار شد، در وزن به اضافه ۷۶ کیلوگرم کوشا تیموری کاراته کای بلند قامت ایران پس از برتری مقابل نمایندگان عربستان و کویت به نیمه نهایی رسید. که در این مرحله حریف اندونزیایی خود را ۳ بر صفر شکست داد و پای به مرحله نهایی گذاشت. او در این مرحله موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر کاراته کای فلسطینی را مغلوب کرد صاحب مدال طلا شد.

در وزن به اضافه ۵۹ کیلوگرم بهنوش نجفی ابتدا نماینده ازبکستان را با نتیجه قاطع ۶ بر صفر شکست داد و در ادامه حریفی از ویتنام را مغلوب کرد و فینالیست شد.بهنوش نجفی در دیدار پایانی به مصاف نماینده چین تایپه رفت و در حالی که ۲ بر صفر از حریف خود پیش بود با دو ضربه متوالی جودانگری ۶ امتیاز دیگر به جمع اندوخته های خود اضافه کرد تا در فاصله ۳۵ ثانیه به پایان مبارزه با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی دست یابد. با این اوصاف نجفی چهارمین مدال طلای کاراوان کاراته ایران در مسابقات آسیایی امارات را به نام خود ثبت کرد.

در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم تیم جوانان علیرضا شیرصفت در مقابل نمایندگان چین تایپه و اردن پس از تساوی ۴ بر ۴ در هانتی برنده شد و گام به دور بعد گذاشت. در این مرحله شیرصفت به مصاف حریف عربستانی رفت و در حالی که ۲ بر صفر از این کاراته کا عقب بود در پایان موفق شد به برتری ۳ بر ۲ برسد و راهی فینال رقابتها شود.کومیته کای جوان ایران در دیدار پایانی به مصاف کاراته کای خوش تکنیک و آماده ازبکستان رفت و با قبول شکست برابر وی به مدال نقره رسید.

در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم کومیته دختران زهره برزگر که با پیروزی برابر حریف قزرقیزستانی و شکست مقابل ژاپن به رده بندی رسیده بود توانست با پیروزی ۸ بر صفر برابر حریف هندی مدال برنز را به نام خود ثبت کند.

در کاتای انفرادی بزرگسالان، مهسا افسانه با دو پیروزی ۵ بر صفر مقابل نمایندگان ماکائو و هند به دیدار نیمه نهایی رسید اما با شکست ۴ بر یک مقابل کاتاروی ژاپن پای به دیدار رده بندی گذاشت. کاتاروی محجبه ایران د ردیدار رده بندی با نمایشی برتر با ۵ پرچم حریف هنگ کنگی را شکست داد تا مدال برنز را از آن خود کند.

در وزن منهای ۷۶ کیلوگرم پسران علی بهبود در نخستین گام و در نمایشی دور از انتظار مبارزه را ۴ بر صفر به حریف عربستانی خود واگذار کرد. نماینده عربستان نیز در دور بعد مغلوب ژاپن شد تا علی بهبود از گردونه مسابقات کنار برود.
در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم، مجید مصطفوی که کار خود را با پیروزی ۳ بر صفر برابر نماینده قزاقستان و ۹ بر صفر مقابل حریفی از عربستان آغاز کرده بود با قبول شکست ۳ بر یک مقابل کومیته کای ژاپنی به دیدار رده بندی پای گذاشت تا به مصاف نماینده میزبان برود.مصطفوی که ازعدم راهیابی به دیدار پایانی بسیار ناراحت بود در مبارزه رده بندی نیز نتوانست توانایی های خود را نشان داده و برابر حریفی از امارات ۲ بر صفر شکست خورد.

در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم بانوان زهرا طراز پور پس از اینکه در دور نخست در هانتی مقابل ژاپن شکست خورده بود در گروه بازنده ها نیز به حریف ویتنامی باخت و حذف شد.

اما در بخش کاتای انفرادی مردان فرید حقیقی در نخستین گام و با وجود ارائه کاتایی زیبا ۳ بر ۲ مقابل ریو کیانو از ژاپن شکست خورد و این کاتاروی ژاپنی در ادامه در برابر نماینده امارات با رای جالب داوران ۳ بر ۲ مغلوب شد تا حقیقی راهی به جدول بازنده ها پیدا نکند.

در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم، آرش علی نژاد ابتدا نماینده قرقیزستان را ۳ بر یک شکست داد، سپس در یک مبارزه حساس و نزدیک درمقابل قزاقستان پس از تساوی ۳ بر ۳ در هانتی نتیجه را واگذار کرد و با توجه به اینکه نماینده قزاقستان در مرحله بعد مقابل حریف ژاپنی باخت، علی نژاد هم از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم دختران سمیه تکمار در مبارزه نخست نتیجه را به حریف ژاپنی واگذار کرد. و با توجه به شکست نماینده ژاپن تکمار هم از دور رقابتها کنار رفت.

انتهاي پيام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۵۵۶


ارسال