سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷
مدیر کل آموزش و پرورش استان خبر داد:
بیش از ۲۶۰۰ دانش آموز استثنایی دراستان سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل می باشند
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت :بیش از 2600 دانش آموز استثنایی در 62 مدرسه در استان سیستان و بلوچستان مشغول به تحصل می باشند.
به گزارش عصر هامون، به نقل از خط اول ،غلامرضا محمد قاسمی در مراسم دیدار کارکنان و دانش آموزان آموزش و پرورش استثنایی استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان به مناسبت هفته معلولین اظهار داشت :۵۵۰ معلم سکانداری عرصه تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش استثنایی در ۶۹ مدرسه ودر ۲۰ منطقه از ۳۲ منطقه برای ۲۶۱۵ دانش آموز را برعهداه دارند که تراکم کشوری ۵ نفر می باشد.
وی افزود :پنج مرکز اختلالات یادگیری در سراسراستان وجود دارد که به ۲۵۰ نفر از دانش آموزان خدمات دهی می شود.
محمد قاسمی گفت :یک سری از دانش آموزانی که مشکلات یادگیری دارند ودر مدارس عادی مشغول به تحصیل می باشند جزء دانش آموزان استثنایی محسوب نمی شوند آنها به مراکز اختلات یادگیری معرفی شده تا توسط برخی از معلمین خدماتی را دریافت نمایند وبا اینکار روند یادگیری آنها تصریح می نماید.
مدیر کل آموزش و پرورش استان از مهمترین برنامه های انجام شده و در دست اقدام در حوزه آموزش و پرورش استثنایی به طرح سنجش بدو وررود دانش آموزان اشاره کرد و اظهار داشت :امسال در ۲۷ پایگاه نزدیک به ۵۰ هزار نفر از دانش آموزان در سراسر استان این طرح انجام شده است.
وی ادامه داد :ارزیابی دانش آموزان جهشی از دیگربرنامه های اجرا شده می باشد که به ۲۲۴ نفر خدماتی نیز داده شده است.
این مسئول بیان داشت :یکی از مهمترین برنامه های در دست اقدام ، برگزاری کارگاههای مهارت آموزی ویژه دانش آموزان دختر و پسر متوسطه اول وهمچنین هوشمند سازی مدارس در راستای نهضت نرم افزاری و تولید محتوای الکترونیکی می باشد.
محمد قاسمی اهتمام در تغییر نگرش جامعه نسبت به دانش آموزان استثنایی و جهت گیری هدایت دانش آموزان استثنایی به مدارس عادی را از دیگر اهداف مهم این حوزه دانست.
انتهای پیام/7253
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۶۴۳


ارسال