يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۳
اختصاصی/
توزیع نابرابر فضای سبز زاهدان/ کریم آباد از فضای سبز هم محروم است + تصاویر
 
منطقه محروم کریم آباد زاهدان از جمله مناطقي است كه مردم آن از مشکلات زیادی من جمله بهداشت، راه، خدمات شهری ، فضای سبز و... رنج می‌برند و به شدت از عملكرد مسئولين انتقاد دارند.
به گزارش خبرنگار عصر هامون، اسماعيل حسين زهي در گفتگو با روابط عمومي شهرداري زاهدان در خصوص ضرورت بهسازي سيماي شهري به موضوع ساماندهي پياده روهاي سطح شهر پرداخت و گفت : با عنايت به سياست ارائه ي خدمات مساوي و برابر در نقاط مختلف شهر ، سعي ما بر اينست كه موضوع بهسازي محيط و سيماي شهري را از معابر پرتردد و خيابانهايي كه داراي بار ترافيكي بيشتري هستند شروع نماييم لذا خيابان دانشگاه كه يكي از پرترددترين خيابانهاي شهر مي باشد و نياز مبرمي به انجام زيباسازي و بهسازي آن احساس مي شد در اولويت انجام اين امر قرار گرفت كما اينكه در حال حاضر بحث بهسازي سيماي شهري در نقاط مختلف شهر انجام شده و در چند نقطه ي ديگر نيز در حال اجراست .

شهردار زاهدان گفت: با تلاش همكاران ما در سازمان پاركها و فضاي سبز توانسته ايم با همه ي كمي ها و كاستي هاي موجود، سرانه ي فضاي سبز را به ۴ مترمربع براي هرنفر ارتقا دهيم و انشاءا... اين سرانه تا بهمن ماه سال جاري و بهره برداري از چند پارك به ۶ مترمربع افزايش خواهد يافت .

اين در حالي ست كه منطقه محروم كريم آباد سالهاست كه نه تنها از مشكل فضاي سبز بلكه از مشكلات ديگري نيز رنج مي برد و مردم اين منطقه به شدت از عملكرد مسئولين انتقاد دارند.

شاهوزهي يكي از مردم منطقه پس از تماس به خبرنگار عصر هامون گفت: شهردار در مصاحبه اش گفته است كه سرانه ي فضاي سبز را به ۴ متر براي هر نفر رسانده است مگر منطقه كريم آباد جز شهرستان زاهدان محسوب نمي شود پس چرا سرانه ۴ متر براي هر نفر تا كنون در اين منطقه انجام نشده است.

وي ادامه داد: مردم اين منطقه نه تنها مشكل فضاي سبز بلكه مشكلات بهداشت، راه، ... را نيز به دوش مي كشند و مسئولين به گونه اي وانمود مي كنند كه چنين منطقه اي در زاهدان وجود ندارد، اینکه به چه علت چنین هدفی را دنبال می کنند، نمی دانم...؟!؟ چرا منطقه كريم آباد كه يكي از منطقه هاي قديمي زاهدان است هنوز هيچ فضاي سبزي ندارد؟اگه مسئولين نميتوانند براي كريم آباد فضاي سبز ايجاد كنند .به ما نهال درخت و آب بدهند تا مردم خود كريم آباد براي خودشان فضاي سبز ايجاد كنند.


 
شاهوزهي در خصوص این گفته شهردار زاهدان که " شهرداري زاهدان تمامي امورخود را بر اساس طرح هاي ارائه شده توسط مشاورين مربوطه انجام مي دهد " گفت : تلاش های اقاي حسين زهي را جهت پیشرفت و توسعه این شهرستان ارج مي نهيم ولي بايد ياد اور شويم كه منطقه كريم اباد هم جزء مناطق و خيابانهاي زاهدان است.
وي با اشاره به گفته هاي شهردار مبني بر اينكه " موضوع بهسازي محيط وسيماي شهري را از معابر پرتردد و خيابانهايي كه داراي بار ترافيكي بيشتري هستند شروع مي نماييم" گفت: مردم كريم اباد انتظار دارند پس از پايان اين طرح ها و پروژه ها در خيابان ها نسبت به انجام برخي از اين طرح ها و پروژه ها در اين منطقه از شهر نيز اهتمام ورزيد.

وي اضافه كرد: اين منطقه از زاهدان نه تنها فضاي سبز ي براي بخشیدن زیبایی به اين منطقه ندارد بلكه منظره ای دل نچسب را درمقابل چشمان رهگذران به نمایش می گذارد .

وي افزود: مردم اين منطقه از زاهدان نيز انتظار دارند كه مسئولين به اين منطقه از شهر نيز رسيدگي نمايند و خواسته مردم اين منطقه را نيز همانند ديگر شهروندان اين شهر بر اورده نمايند.

اسماعیل حسین زهی شهردار زاهدان در گفتگو با خبرنگار عصر هامون با بیان اینکه شهرداری همه تلاش خود را برای توزیع امکانات در همه نقاط شهر زاهدان انجام می دهد، گفت: باید به این موضوع نیز توجه شود که ایجاد فضای سبز نیازمند فضایی مناسب است و در منطقه کریم آباد زاهدان زمین خالی برای ایجاد فضای سبز وجود ندارد و اکثر زمین ها هم توسط ساختمان ها و خیابان ها اشغال شده اند.
وی افزود: نبود زمین مناسب و  کمبود آب از مشکلات اساسی در بحث اجرای فضای سبز در منطقه کریم اباد است .
وی علت کمبود آب در این منطقه را نبود بودجه عنوان کرد و افزود: بودجه ما بستگی به مالیات هایی دارد که مردم پرداخت می کنند.

انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۶۹


ارسال