جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو اولین همایش گردشگری ورزشی با حضور جمع کثیری از دانشجویان در شهرستان زاهدان برگزار گردید.
به گزارش عصر هامون به نقل از زاهدانه، عباس سلامتی ضمن تبریک روز دانشجو و با اشاره به اهمیت گردشگری ورزشی در پویایی استعدادها و پتانسیل های گردشگری ورزشی در استان اظهار داشت: این همایش  با حضور مسئولین دانشگاهی ، اداره کل ورزش و جوانان و هیئت ورزش های همگانی استان در محل اردوگاه تفریحی و سیاحتی فاطمه الزهرا (س) شهرستان زاهدان و با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از بانوان دانشجو این شهرستان برگزار شد ودر پایان مراسم به ۱۵ نفر از دانشجویان هدایایی به قید قرعه اهداء گردید.
وی  ادامه داد: گردشگری ورزشی در دنیا امروز نقش بسزایی در تامین اقتصاد جوامع ایفا می کند و هدف کمیته گردشگری استان معرفی قابلیت ها و توانمندی های گردشگری ورزشی استان پهناور سیستان و بلوچستان می باشد.
سلامتی افزود: گردشگری ورزشی سهم بسزایی در ترویج و اشاعه فرهنگ ورزش و گردش در طبیعت و از سویی تامین اقتصاد و معیشت ساکنان یک منطقه گردشگری ایفا می کند.
رئیس هیئت ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان بیان کرد: رضا جلیلوند از طرف هئیت همگانی استان به عنوان مسئول کمیته گردشگری استان سیستان و بلوچستان معرفی شده است.
وی به جذب درآمدهای عظیم با فعالیت های گردشگری ورزشی اشاره و تصریح کرد: یکی از حوزه های مهم گردشگری که بنا به شرایط مختلف به عنوان یک منبع مهم درآمد مورد توجه قرار گیرد گردشگری ورزشی است.
وی افزود: در بعضی جوامع ورزش به تنهایی بیش از ۲۵ درصد از کل درآمد ناشی از گردشگری را شامل می شود و به دلیل نقش مهمی که از جهت اقتصاد و سیاسی ایفا می کند به یک موضوع کاملاً استراتژیک برای کشورها مبدل شده است.
سلامتی خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان، با داشتن استعدادها و پتانسیل های طبیعی و همچنین زیرساخت ها و امکانات ورزشی از جمله غنی ترین مناطق ایران است که توان جذب گردشگران بسیاری را دارد.ودر پایان به ۱۵ نفر از دانشجویان هدایایی به قید قرعه اهداء گردید.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۷۰۲


ارسال