دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۲
۱۶ آذر روز تقابل و مبارزه دانشجویان با استکبار جهانی
 
16 آذر برای همیشه یادآور حق طلبی مردمی است که با الگو قرار دادن ارباب خودشان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مرگ با عزت را به زندگی ذلیلانه ترجیح می‌دهند و در راه مبارزه با استکبار و دنیا پرستی از نثار خون پاک خود هیچ ترس و هراسی ندارند.
به گزارش عصر هامون، شانزدهم آذر ماه سال ۱۳۳۲، یادآور شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران، شهیدان احمد قندچی، مصطفی بزرگ‌نیا و شریعت رضوی است که با خون خود از کیان کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان دفاع کردند. شهیدانی که سینه خود را آماج گلوله‌های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح استکبار ستیزی،‌ استقلال ‌خواهی، عدالت ‌طلبی و آزادی ‌خواهی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.
آری ! ۳ دانشجوی دانشگاه تهران ، شهیدان مصطفی بزرگ نیا ، شریعت رضوی و احمد قندچی در اعتراض به دخالت های انگلیس و آمریکا جنایتکار در امور ایران و سفر معاون رئیس جمهوری آن زمان آمریکا به ایران ، به همراهی سایر دانشجویان پیرو خط امام به پاخاستند و سینه خود را مورد هدف گلوله های رژیم پهلوی قراردادند تا بار دیگر سندی از روح استقلال طلبی ، عدالت خواهی و آزادی خواهی فرزندان این مرز و بوم برای همیشه در تاریخ ایران اسلامی ماندگار و جاودانه شود و روزی را به نام روز دانشجو رقم زند .
۱۶ آذر برای همیشه یادآور حق طلبی مردمی است که با الگو قرار دادن ارباب خودشان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مرگ با عزت را به زندگی ذلیلانه ترجیح می‌دهند و در راه مبارزه با استکبار و دنیا پرستی از نثار خون پاک خود هیچ ترس و هراسی ندارند.
دانشجویان می بایست همواره این اقدام ۳ دنشجوی شهید ۱۶ اذر را سرلوحه کار خویش قرار دهند و از حرکاتی که از ریشه جامعه فاصله دارد دوری کنند و از حرکاتی که ریشه دار نیستند و راه به جایی نمی برند فاصله بگیرند و از این نمونه های متضاد با اقدام دانشجویان ۱۶ آذر در سال های اخیر در کشور ما به وفور دیده شده است مثلا می توان به چند نمونه بارز آن در ۱۸ تیر ۸۷ و یا ۱۶ آذر ۸۸ ،فتنه ۸۸ و خصوصاً در سال ۸۴ در دو انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و جنبش های دانشجویی باید بیش از پیش مراقب باشند که از اصل و ریشه خود که همان پیش قراول توده های مردم است دور نشوند که اگرغیر از این باشد جنبش های آنان به اعتراضات بی ریشه ، کودکانه و بی هدف و شاید هم مخرب تبدیل می شود و این اقدامات با روح استکبار ستیزی حرکت دانشجویان شهید ۱۶ آذر در تضاد و پارادوکس است .
دانشجویان ارزشمندترین و گرانقدرترین سرمایه ها و پشتوانه های ایران اسلامی به شمار می روند و با بصیرت و آگاهی صحیح بعنوان کانون ها و منابع دانش اندوزی همیشه مجدانه و تعهدانه در راه نگهداری از دستاوردهای درخشان نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم برمیدارند .
۱۶ آذر روز اندیشه های نو ، روز فکرهای خلاق ، روز قلم های تیز ، تجلی پاکی ، ایمان ، خلوص نیست ، استکبار ستیزی ، ولایتمداری و عدالتخواهی در جامعه است .
تلافی کردن ۱۶ آذر با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین ( ع ) در تمام تاریخ که همه ی خیزش های اسلامی منطقه برخواسته از این مکتب حسینی است و اتفاق ۱۶ آذر نیز برگرفته از این مکتب بود که این نقطعه عطفی برای با بصیرت و هوشیار بودن دانشجویان این مرز و بوم است .
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۷۶۶


ارسال