يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ,27 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۴
درخواست شاهزاده سعودی برای تغییر نام 1+5 !
 
ریيس اسبق سازمان اطلاعات عربستان سعودي، مشاركت شوراي همكاري خليج فارس در مذاكرات هسته اي ايران و گروه 1+5 را خواستار شد.
به گزارش عصر هامون،به نقل از شبكه العالم؛ "تركي بن فيصل" مشاور كنوني "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان سعودي در گفت‌وگو با هفته‌نامه "اشپيگل" ادعا كرد كه "ايران به دنبال دستيابي به بمب اتمي است". !
وی افزود: "ايران از اين نظر مانند كره شمالي است كه بالاخره يك بمب اتمي را آزمايش كرد. به همين دليل برنامه اتمي ايران به شدت مايه نگراني است."
فیصل درباره توافق هسته‌اي ايران و كشورهاي گروه ۱+۵ در ژنو گفت: ما از اين پيشرفت جديد كه مبتني بر تعهد ايران به غني سازي اورانيوم به ميزاني پايين تر از سطح لازم براي ساخت بمب است، استقبال مي‌كنيم؛ اما اين قرارداد فقط شش ماه اعتبار دارد و تنها يك قدم در اين مسير به شمار مي رود.
این شاهزاده سعودي مدعی شد: "اين توافق، يك قدم خوب است اما ما به نابودي كامل و نهايي تمام قابليت‌هاي هسته‌اي در منطقه از جمله درباره رژيم صهيونيستي نياز داريم. ما خواهان يك منطقه عاري از سلاح‌هاي كشتار جمعي هستيم."
وي سپس با مطرح كردن درخواستي عجيب گفت: "در مذاكرات هسته اي با ايران، علاوه بر كشورهاي ۱+۵ ، كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس نيز بايد حضور داشته باشند و اين گروه بايد به ۲+۵ تغيير نام دهد." !
تركي بن فيصل در ادامه ادعاهاي خود افزود: "گرچه ايران لبخندي بر لب نشانده است، اما همچنان در منطقه دخالت هايي دارد، و تا وقتي دست از دخالت هاي خود در كشورهاي عربي نكشد اين لبخند را باور نخواهيم كرد، در واقع تنها راه بهبود روابط با كشورهاي عربي، آن است كه ايران به عاملي براي ثبات در منطقه تبديل شود."
انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۷۸۷


ارسال