پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۳
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی :
استفاده نكردن از الگوي اسلامي-‌ ايراني پيشرفت، ضعف است
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از عدم استفاده مطلوب از الگوی اسلامی و ایرانی پيشرفت، گفت: متاسفانه به دلیل ضعف مدیریتی نتوانسته ایم در راستای فرهنگ ایرانی و اسلامی حرکت کنیم و این مسئله به فرهنگ جامعه ضربه زده است.
دكتر علي عباسپور در گفت‌وگو با عصر هامون اظهار داشت: موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش هاي اجتماعي آستان قدس رضوي باید به حل مشکلات و مسائل فرهنگی کمک کرده و با ریشه‌یابی مشکلات در راهنمایی جامعه به سمت الگوی مناسب، موثر باشد.
وی تصریح کرد: رفتار و سبک زندگی ما در کنار شاخصه‌های فرهنگ ايراني، بر اساس قرآن و احادیث شکل گرفته است و اگر این دو مقوله یعنی فرهنگ ایرانی و آموزه‌هاي اسلامي به طور كامل و دقيق با هم تلفيق شود، جامعه را به سمت پیشرفت واقعی یعنی عدالت بر مبنای قرآن پیش خواهد برد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: با توجه به اضمحلال فرهنگ غربی و ضعف خرده فرهنگهای دیگر، فرهنگ اسلامی - ایرانی چارچوب مناسبي در مسیر پیشرفت حرکت جامعه دارد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی افزود: شبهه سازی فرهنگ غربی به انواع مختلف راه خود را در جامعه ما باز می کند و مدیران ما توجه کافی را براي حل این مسئله ندارند.
عباسپور با اشاره به اینکه هنوز نتوانسته‌ایم مهندسی فرهنگی را اجرا کنیم، گفت: در اجرای همایش‌ها و نشست‌ها از متفکرین و منتقدین منصف دعوت شود تا مشکلات و چالش‌ها مطرح و راه حل‌ها مشخص شود.
وی بیان کرد: موسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پ‍ژوهش هاي اجتماعي آستان قدس رضوي باید به حل مشکلات و مسائل فرهنگی کمک کند و با ریشه‌یابی مشکلات در راهنمایی جامعه به سمت الگوی مناسب موثر باشد.
ياد آور مي شود: «همايش الگوي اسلامي - ايراني مشاوره با محوريت دين و بهداشت روان» به همت مؤسسه خدمات مشاوره‌اي، جوانان و پژوهش‌هاي اجتماعي آستان قدس رضوي از ۱۹ آذر ماه به مدت ۳ روز و با حضور اساتيد برجسته روان‌شناسي حوزه و دانشگاه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۸۶۳


ارسال