دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۰
2 میلیون کودک سوری در معرض فلج اطفال
 
سازمان بهداشت جهانی و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) دیروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای خواستار فراهم کردن زمینه واکسیناسیون بیش از 2 میلیون کودک در سوریه ضد فلج اطفال شدند .
به گزارش عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مشکلات کودکان سوری در حالی است که برنامه واکسیناسیون بیش از ۲۳ میلیون کودک ضد فلج اطفال در خاورمیانه آغاز شده است .

این بیانیه حاکیست که مسوولان این برنامه که بزرگترین برنامه در تاریخ خاورمیانه است ، تلاش می کنند که دو میلیون و ۲۰۰ هزار کودک سوری را از جمله کودکان ساکن مناطق مورد منازعه و کودکانی که قبلا واکسینه نشده‌اند ، ضد فلج اطفال واکسینه کنند.

برنامه واکسیناسیون کودکان ضد فلج اطفال علاوه بر سوریه شامل لبنان، اردن، ترکیه، عراق و مصر نیز می‌شود زیرا این کشورها میزبان تعداد زیادی از آوارگان سوری هستند و کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه نیز میزبان آوارگان سوری است.

علاء العلوان مسوول امور خاورمیانه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: باید مانع ابتلای همه کودکان سوری به فلج شد و برای پیشگیری از فلج اطفال باید هر مشکلی را که مانع واکسیناسیون کودکان می‌شود ، رفع کرد .

العلوان از همه گروه‌های درگیر سوریه خواست که به مدت ۶ ماه درگیری‌های خود را برای تسهیل واکسیناسیون کودکان متوقف کنند.

ماریا کالیویس مسوول منطقه ای یونیسف نیز اعلام کرد: ما اگر نتوانیم به مناطق سکونت کودکانی که به علت مشکلات موجود تاکنون واکسینه نشده اند، برسیم؛ نمی‌توانیم مانع گسترش ویروس فلج اطفال بشویم.


انتهای پیام / ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۵۹۳۲


ارسال