سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
روزنامه نيويورک تايمز نوشت: با توجه به آنکه ايران تهديد کرده است تصويب هرگونه تحريم جديد بر ضد اين کشور باعث برهم خوردن توافق هسته‌اي موقت با غرب مي شود، دولت اوباما در تلاش جدي است تا دموکرات‌هاي سنا را متقاعد کند اقدام جديدي برضد ايران به تصويب نرسانند.
به گزارش عصر هامون،روزنامه آمريکايي نيويورک تايمز در گزارشي به قلم "مارک لندلر" و "مايکل آر گوردون" نوشت: تلاش‌هاي کاخ سفيد روز سه‌شنبه با موفقيت‌هايي همراه بود. سناتور تيم جانسون، نماينده دموکرات داکوتاي جنوبي و رئيس کميته بانکداري سنا گفت متقاعد شده است در اين زمينه در کميته خود اقدامي انجام نشود.

اما ديگر نمايندگان سرشناس دموکرات از جمله سناتور اي شومر از نيويورک از تحريم‌هاي جديد حمايت کردند.

جان کري، وزير امور خارجه آمريکا در جلسه کنگره از نمايندگان درخواست کرد اجازه دهند تلاش‌هاي ديپلماتيک به نتيجه برسند.

به گفته افراد مطلع، قرار است دولت آمريکا اين هفته يک فهرست سياه از نام ايرانياني که به نقض حقوق بشر و اعمال تروريستي متهم هستند، تهيه کند. اين افراد ارتباطي با برنامه هسته‌اي ايران ندارند. هدف از اين کار اين است که به کنگره نشان دهد قصد ندارد در زمان مذاکرات با ايران، در زمينه موارد نقض حقوق بشر يا اقدامات تروريستي از فشارها بر اين کشور بکاهد.

کاخ سفيد لابي هاي خود را بر برخي سناتورهاي دموکرات مانند «ريد» که متحد کاخ سفيد محسوب مي شوند اما به خاطر حمايت از اسرائيل نسبت به توافق با ايران بدبين هستند، معطوف کرده است.

باراک اوباما و جان کري با دموکرات‌ها تماس گرفته‌اند تا آنها را متقاعد کنند از تصويب تحريم‌هاي جديد دست بردارند.

قرار است اين هفته جان کري در يک جلسه غير علني درمورد توافق هسته‌اي با ايران به سناتورهاي هر دو حزب جمهوريخواه و دموکرات گزارشي ارائه دهد.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۰۳۶


ارسال