جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا گفت: ارتباط من با "محمد جواد ظريف" وزير امور خارجه ايران همچنان ادامه دارد و اميدواريم مذاکرات فنی میان ایران و گروه 1+5 و تلاش‌ها براي رسيدن به توافق به زودي از سر گرفته شود.
به گزارش عصر هامون، به نقل از خبرگزاري کويت، "کاترين اشتون" قبل از آغاز نشست امروز وزراي امور خارجه اتحاديه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: "اتحاديه اروپا به زودي مذاکراتش را با ايران از سر مي‌گيرد. البته تاکنون درباره مسائل گوناگوني گفتگو شده است ولي هنوز دو مسئله باقيست که بايد درباره آن انديشه کرد و سپس به اين نتيجه رسيد که آيا به توافق مي‌رسيم يا خير؟".

وي افزود:" هيئت مذاکره کننده ايراني در مذاکرات اخير ژنو براي مشورت از مذاکرات خارج شد و من همچنان با وزير امور خارجه اين کشور در ارتباطم و اميدوارم مذاکرات به زودي از سر گرفته شود".

اشتون درباره بحران سوريه گفت: اميدوارم بيست و دوم ژانويه که زمان برگزاري کنفرانس ژنو۲ اعلام شد روز رسيدن به توافق و نتيجه باشد... در حل بحران سوريه نيازمند راهکار سياسي هستيم».

وي افزود:" اروپا معتقد است براي رسيدن به نتيجه در درجه اول همه طرف هاي درگير در سوريه بايد به آتش بس احترام بگذارند تا پس از آن موفق شويم نقشه راهي را مشخص کنيم".

مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا همچنين به تحولات اوکراين اشاره کرد و گفت:" آنچه در اوکراين مي گذرد نمي تواند بر روابط اروپا و روسيه تاثير منفي بگذارد، معتقدم همکاري و شراکت اروپا با اوکراين به نفع مردم اين کشور است و دو طرف اروپايي و اوکرايني مي توانند مشکلات موجود را حل کنند".

مسائل مرتبط به ايران، سوريه ، اوکراين و آفريقاي مرکزي از جمله محورهاي نشست امروز وزراي امور خارجه اتحاديه اروپا در بروکسل اعلام شده است.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۳۰۴


ارسال