جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز بعد از جلسه یک ساعته در مورد ایران که پشت درهای بسته برگزار شد خواستار آغاز فوری اجرای توافق ژنو از سوی همه طرف‌ها شده و اعلام کردند در حال حاضر اجرای تعهدات از سوی تمامی طرف‌ها در مسئله هسته‌ای ایران بسیار کلیدی است.
به گزارش عصر هامون،به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ در بیانیه پایانی جلسه یک ساعته وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که پشت درهای بسته برگزار شد آمده است: شورا از موفقیت اخیر در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ که به ریاست "کاترین اشتون" نماینده عالی اتحادیه اروپا انجام شد، استقبال کرده و "طرح عمل مشترک" را که در روز ۲۴ نوامبر در ژنو به دست آمد، تائید می‌کند.

این توافقنامه نشانه‌ای از تعهد همه طرف‌ها برای اعتمادسازی و کاهش تنش‌ها و همچنین ادامه تلاش های دیپلماتیک در راستای دستیابی به راهکاری جامع برای دغدغه‌های مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران بود.

در این بیانیه آمده است، اجرای فوری اقدامات عملی همه طرف‌ها اکنون موضوع کلیدی است. ایران باید تعهدات خود را با حسن نیت اجرا کند. شورا هم، در راستای نقش خود، متعهد است که گام‌های لازم را بردارد و بلافاصله بعد از آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرای اقدامات مربوط به موضوع هسته‌ای از سوی ایران را تایید کرد تحریم‌های اتحادیه اروپا را که در طرح عمل مشترک به آن اشاره شده، تعلیق کند.

گفتنی است، شورای امور خارجی اتحادیه اروپا امروز با حضور وزیران خارجه کشورهای عضو و به ریاست "کاترین اشتون" مسئول دستگاه سیاست خارجی این اتحادیه با موضوع توافق هسته‌ای با ایران تشکیل جلسه داد. این جلسه پشت درهای بسته انجام شده و یک ساعت طول کشیده است.
انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۳۰۹


ارسال