چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۹
همراه با خطبه های نماز جمعه در سیستان و بلوچستان
 
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته در سراسر استان سیستان و بلوچستان اقامه شد.
به گزارش عصر هامون،امام جمعه ایرانشهر گفت: ایرانشهری‌ها با میزبانی ۲۳۷ روزه گرم خود از مقام معظم رهبری، عشق و ارادت خود را عملا به نمایش گذاشته‌اند.
حجت الاسلام حسین طاووسی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایرانشهر ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا اظهار داشت: تمام مشکلاتی که در جهان با آن مواجه هستیم از عدم تقوا بوده و بلاشک بازبینی در ارتباط با ذات الهی و رفع نواقص موجود در رفع مشکلات موثر واقع خواهد شد.

امام جمعه ایرانشهر ارج نهادن به اندیشه بزرگان و ارزش گذاری به اندیشمندان را تاکید و به بیان ذکر و آیات و روایات دینداری در راه رسیدن به اهداف تربیتی پرداخت.

وی با اشاره به روز حمل و نقل و راهداری، از دست‌اندرکاران این بخش به ویژه کارگران و رانندگان تشکر کرد و اذعان داشت: از مسئولان مربوطه حل مشکلات آنها را خواستار شد.

طاووسی با اشاره به روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: فعالیت‌ها در این زمینه باید به تقریب حوزه و دانشگاه منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: همایش خورشید ولایت که با همت مسئولان و مردم برگزار شد، دارای پیام بود، زنده نگه داشتن عشق مردم در خدمتگذاری به ولایت و رهبری در اولویت کاری مسئولان ایرانشهر قرار دارد.

خطیب نماز جمعه ایرانشهر اضافه کرد: باید دشمن بداند ایرانشهری‎ها تا چه حد عشق به ولایت را عملا به نمایش گذاشته است.

طاووسی در ادامه بر حضور با شکوه هیئات مذهبی در اربعین حسینی تاکید کرد.

وی آزمایش اخیر فضایی و دست‌آوردهای عظیم آن را به دانشمندان تبریک گفته و جنبش علمی ایران را نتیجه اهتمام فرزندان انقلاب دانستند.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به اظهار نظر مسئولان در زمینه مذاکرات هسته‌ای اضافه کرد: مراقب باشید عزت ملت ایران زیر سئوال نرود، ما هرگز نمی‌توانیم به دشمنان اعتماد کنیم و از طرفی گستاخی آنها را نیز نمی‌توانیم با سکوت پاسخ دهیم، سیستم دفاعی ایران بسیار قدرتمند است.
*************************************
امام جمعه زاهدان گفت: عهد شکنی آمریکا در معاهده ژنو درستی سخنان مقام معظم رهبری در غیر قابل اعتماد بودن آنان را به اثبات رساند.
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان با تاکید بر رعایت تقوا اظهار کرد: در ۲۱ آذر امسال شاهد اعمال تحریم جدیدی از سوی آمریکا‌یی‌ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شامل ۱۹ فرد و شرکت حقیقی و حقوقی بودیم که مصداق بارز عهد شکنی و عدم تعهد به موافقت‌نامه ژنو دارد.

وی افزود: عدم صداقت دولت آمریکا همان گونه که مقام معظم رهبری به درستی اشاره کردند، غیر قابل اعتماد بودن این نظام سلطه‌گر را بیشتر به رخ کشید.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: وفای به عهد و صداقت، دو اصل با ارزش جهانی است که همه کس در همه جا به این دو واژه با تقدس می‌نگرند با هر قومیت و مذهبی، متاسفانه عدم تعهد به این مهم خود به خوبی اثبات کرد آنان اهل تزویر و ریا هستند.

سلیمانی گفت: به دنیا اثبات شد که این جماعت جز دروغ و تزویر چیز دیگری ندارد و عهد شکنی آنان در توافق اخیر یک افتضاح تاریخی است که بی شک در حافظه تاریخ می‌ماند.

وی اضافه کرد: دنیا به حقانیت و مظلومیت دولت و ملت ایران پی برد، انتظار می‌رفت همان گونه که جلوی دوربین در توافق ژنو خود را حفظ کردند در اصل این توافق هم به مفاد آن عمل کرده تا دنیا شاهد این عهد شکنی نباشد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: آنهایی که حقوق بشر را نوشتند هنوز جوهر آن خشک نشده زیر اصول حقوق بشر می‌زنند که این نشان از دروغگویی و عدم صداقت آنها دارد.

سلیمانی با بیان اینکه دولتی که ادعای مدیریت جهانی دارد از عمل به حداقل‌ها که همان شرافت انسانی است، سرباز می‌زند افزود: اینان با ظاهری زیبا و فریبنده اما درونی پر از نیرنگ و زهرآلود و پیمان شکن خلاف حسن نیت خود را به جهانیان اثبات کردند.

وی گفت: اقدام اخیر آمریکا پیش‌بینی رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن و دروغ پردازی آنان را در کوتاه ترین زمان به منصه ظهور رساند.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: در مفاد قرارداد اخیر گفته شده بود آمریکایی‌ها متناسب با مسئولیتی که در قبال کنگره خود دارند از اعمال هر گونه تحریم جدید علیه جمهوری اسلامی ایران پرهیز کنند که این گونه نشد و عدم شفاف بودن آنها و درگیری‌های داخلی آنان بیشتر رخ نمود.

سلیمانی با اشاره به وظیفه سنگین دستگاه دیپلماسی کشور افزود: از مجلس و تیم دیپلماسی کشور انتظار می‌رود در مذاکرات آتی از حق انرژی هسته‌ صلح آمیز ملت ایران دفاع جانانه چون گذشته شود.

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به مقر سازمان ملل، لایحه‌ای با ۱۴ ماده به این تشکیلات ارائه شد که از آن جمله عدم تعرض به اماکن مقدس، زیارتگاه‌ها، احترام به حقوق زنان و کودکان، رفع خشونت و... که خوشبختانه ظرف ۴۸ ساعت ۱۲ ماده آن به تصویب قاطع ۱۱۰ کشور جهان رسید.

خطیب جمعه زاهدان بیان کرد: این توفیق با وجود اتهاماتی است که غرب علیه ایران اسلامی می‌زند که ایران حقوق و جنبش زنان را سرکوب می‌کند و این تصویب حقانیت بیشتر نظام مقدس را به همگان اثبات کرد.

سلیمانی گفت: در آستانه ایام اربعین حسینی (ع) هستیم و چهلم همواره در فرهنگ و آئین اسلامی از جایگاه و ارزش خاصی برخوردار است و در قرآن هم به این عدد تأکید شده است.

وی افزود: نهضت حسینی بزرگترین نهضت و قدرت نرم جهانی است چراکه همه تجمعات جهانی استمراری ندارد اما شوری که برای حسین در جهان برپا شده هر سال به شکوه آن افزوده می‌شود به طوری که ۵ میلیون نفر تنها از ایران امسال بین نجف و کربلا حضور می‌یابند.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۳۷۵


ارسال
۱۳۹۲/۰۹/۳۰ ۰۷:۴۷
گرانترین کبوتر