پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
2
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۸
علمای اهل سنت به اقدامات تروریستی علیه سپاه واکنش نشان دادند؛
تقدیر از سپاه؛ تقبیح و بیزاری از ترور
 
علمای اهل سنت به همراه مردم استان سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از عملکرد و خدمات سپاه در این استان هرنوع عملیات تروریستی علیه سپاه در این استان را محکوم کردند.
به گزارش عصر هامون،اقدامات تروریستی هفته گذشته در سروان با بمب گذاری در مسیر تردد خودروهای مهندسی سپاه که در حال خدمت رسانی و کارهای عمرانی در منطقه بلوچستان بودند واکنش هایی را در محکومیت این اقدامات در بین اهل سنت استان سیستان بلوچستان در پی داشته است.
محکومیت ها زمانی افزایش یافت که گروهک تروریستی جیش العدال با هدف اختلاف افکنی بین شیعه و سنی مدعی انجام این عملیات تروریستی شد در این رابطه مولوی عبدالصمد ساداتی، امام جمعه اهل سنت سراوان گفت : اقدام تروریست ها در استان بویژه شهادت مهندسین سپاه نشان از استیصال این گروهک های تروریستی می باشد .
این اما جمعه اهل سنت ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی در استان، اظهار داشت: خدمات سپاه در استان بویژه در بلوچستان خدمات بسیار ارزشمندی است و آبادانی این مناطق از برکات طرح های سپاه بویژه سردار شهیدشوشتری است.
وی بیان کرد: سپاه ارگانی مردمی است و تنها برای امنیت تلاش نمی کند بلکه بسیاری از خدمات عمرانی در بلوچستان از جنس خدمات سپاه می باشد.
وی با اشاره به این موضوع که ریختن خون افراد بیگناه خشم خداوند را جاری می کند افزود: این گروهک های معاند توان نبرد رو در رو را ندارند برای همین دست به اقدامات کور اینچنینی می زنند و می خواهند تفرقه را بین مردم بکشانند.
مولوی ساداتی ادامه داد:ریختن خون کسانی که در این استان به مردم خدمت می کنند جایز نیست و دشمن خدمت رسانی به مردم را بر نمی تابد و به دنبال اختلاف افکنی در منطقه است .
وی ادامه داد: کشورهایی که از تروریستها حمایت می کنند بدانند که این اقدامات یکروز گریبان خود انها را خواهد گرفت و درک کنند که وحدت و اتحاد شیعه و سنی خدشه ناپذیر است.
می باشد .
وی در پایان با اشاره به سفری که روز گذشته با مسئولین به بم پشت داشتن، بیان کرد: مردم منطقه به شدت انزجار خودرا از اقدامات تفرقه بر انگیز گروهک های معانداعلام کردند و بیان کردند که اقدامات سپاه در منطقه از همه ابعاد بسیار رضایت بخش بوده است.

دشمن با اقدامات عمرانی در منطقه مشکل دارد

مولوی محمدعلی شهنوازی، امام جمعه اهل تسنن شهرستان خاش هم اظهار داشت : در این سه دهه اخیر سپاه پاسداران قدم‌های خوبی در مسیر وحدت ملی، عمران و آبادانی در این استان برداشته است و از این رو دشمنان نظام تحمل دیدن این اقدامات فرزندان رشید ایران اسلامی را ندارند و درصددند تا شیرینی به دست آمده را به کام نظام مقدس جمهوری اسلامی تلخ کنند.
این عالم اهل سنت افزود: استکبار جهانی، همواره با ارائه راهکارها و رویکردهای مختلف امنیتی ، عمران و سازندگی که در استان توسط نیروهای سپاه در حال انجام است به شدت مخالف بوده و عصبانی شده است و به این فکر افتاده است که با اقدامات تروریستی و گذاشتن تله های انفجاری آلام وارده به خود را قدری تسکین دهد و اقدامات عمران و آبادانی سپاه را کمرنگ جلوه دهند .
وی ادامه داد : هدف دیگر این مزدوران از خدا بی خبر این است که میخواهند بین مردم و دولت اختلاف ایجاد کنند و نگذارند این استان پیشرفت و توسعه داشته باشد .
شهنوازی بیان کرد : بدون شک این قبیل حوادث، همانگونه که تا کنون هیچ تاثیری نه بین مردم و دولت و نه بین اقشار و مذاهب این استان نداشته است بعد از این نیز انگیزه سپاه پاسداران و مسئولان را در عمران و آبادانی این مرز و بوم بیشتر خواهد کرد .
امام جمعه اهل تسنن خاش خاطرنشان کرد : خون این شهیدان درخت وحدت بین ایرانیان را آبیاری خواهد کرد و خداوند مکر مکاران را به خودشان باز می‌گرداند.
وی در پایان تاکید کرد : انتظار می‌رود که در اسرع وقت عاملین این اقدام کوردل شناسایی و به سزای اعمال پست خود برسند.
مولوی عبدالرحیم قاضی زاده، امام جمعه اهل سنت فنوج با تقدیر از اقدامات عمرانی سپاه ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی علیه نیروهای نظامی در استان سیستان بیان کرد : اقدامات نیروهای نظامی برای امنیت منطقه کاملا قابل لمس که است که در این میان پروژه های عمرانی و توسعه ای سپاه نق بسزایی در محرومیت زدایی استان داشته است.
این اقدامات مشخص می کند که تروریستها با توسعه و وحدت سیستان و بلوچستان مشکل دارند نه بهانه هایی که بیان می کنند و این موضوع برای مردم استان واضح است.
وی خطاب به حامیان تروریستها بیان کرد: کشور های آمریکایی و غربی که خود را مدعی مبارزه با تروریست میدانند در مقابل اینجنایتها سکوت می کنند و متاسفانه این سکوت به جامعه بین الملل هم رسیده است.
وی در پایان بیان کرد: انشاالله بزودی این تروریستها به چنگال قانون اسیر خواهند شد و دشمنان بداند ذره ای این اقدامات به وحدت این استان و اعتماد مردم به نیروهایی که خالصانه برای محرویمت زدائی خدمت می کنند خللی وارد نخواهد شد.

هدف تروریستها از اقدامات اخیر ادامه پروژه سیاه نمائی غرب علیه ارگانهای مردمی است

سردار رضا خان سیاخانی ریش سفید طایفه سنی سیاخانی با مرتبط دانستن این اقدامات تروریستی به بیگانگان بیان کرد: هدف گروههای تروریستی از اقدامات خرابکارانه در خاک جمهوری اسلامی ایران و شهادت پاسداران این خدمت گزاران به مردم، راضی کردن اربابانشان و پیروی از دستورات آنها در پروژه سیاه نمائی علیه این ارگان مردمی اعلام کرد .
وی عدم اراده و تصمیم گیری عاقلانه مسببین این گونه اقدامات را بزرگترین علت سرسپردگی تروریستها به غرب بیان کرد و افزود: دشمن بخوبی می داند که حفظ وحدت و توسعه سیستان و بلوچستان باعث عدم نفوذ آنها در منطقه میشود که به حمدالله نقش سپاه و پروژه های آن در این توسعه قابل لمس است .
وی افزود: این گروهک ها عمق وحدت رانشانه گرفته اند و با خیال خام خود فکر می کنند که با این جنایات میتوانند که وحدت و اتحاد ما را در جامعه بر هم بزنند اما ما روز به روز بر وحدت و اتحادمان می افزائیم زیرا وحدت و اتحاد لازمه توسعه و پیشرفت می باشد استان است آنچه که بیش از پیش دشمنان قسم خورده از آن بی زارند.

کسانی که دست به اقدام تروریستی علیه نیروهای مردمی میزنند با توسعه استان مشکل دارند

عبدالعزیز حسینی، مفتی اعظم مهرستان با محکوم کردن اقدامات تروریستها علیه نیروهای سپاه، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بسیار قوی می باشد و با این حرکتهای کور هیچگاه تضعیف نخواهد شد و روز به روز بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا افزوده خواهد گردید.
وی تصریح کرد: اینگونه جنایات نشان دهنده عمق جهالت این گروهک های معاند می باشد زیرا با کمی تامل خواهند فهمید علیه چه کسانی دست به این گونه جنایتها می زنند کسانی که در جهت عمران و آبادانی استان در حال تلاشند وباید یاد آور شوم که در دین مبین اسلام این گونه جنایات هیچ گونه جایگاهی ندارد و خداوند در قران مجید مومنان را از ریختن خون مردم بی گناه بارها بر حزر داشته است چون حرمت خون افراد مومن واجب است.
وی بیان کرد :قطعا کسانی که دست به این اقدامات می زنند با توسعه استان مشکل دارند و هدف اصلی تروریستها از انجام این گونه جنایات بر هم زدن وحدت می باشد اما همه ما با تاصی از دستورات دین مبین اسلام و پیامبر اسلام (ص) و منویات رهبر معظم انقلاب همیشه در راستای وحدت عمل خواهیم کرد و به خوبی خدمت گذاران به مردم استان را می شناسیم.

راه اندازی بیمارستانهای صحرائی از یاد مردم استان نمی رود
حسین نارویی یکی از شهروندان اهل سنت کورین هم که از نزدیک شاهد خدمت رسانی های سپاه بوده بیان کرد: اقدامات سپاه در نقاط محروم زبان زد همه اقشار محروم استان است و بارز ترین نمونه ای که می شود بیان کرد راه اندازی بیمارستان های صحرایی است که از ذهن مردم منطقه پاک نخواهد شد که با اقدام خیر خواهانه و بدون هیچ توقعی از مردم ، صورت می گیرد.
وی ضمن محکومیت اقدامات اخیر علیه نیروهای سپاه بیان می کند: چگونه می شود کسانی که برای خدمت رسانی به این منطقه اقدام می کنند ترور شوند و دلیل آن دفاع از قوم خاص یا طایفه ای بیان گردد و بعضا نام سوریه هم در این میان شنیده می شود پس می توان نتیجه گرفت که سر منشاء این جنایتها از خارج از مرزهای کشور آب می خورد.

به شهادت رساندن نیروهای مردمی چه دلیلی جز عصبانیت استکبار  از عزم و تلاش آنها دارد
مولوی سید محمد درتکیده مولوی اهل سنت شهرستان چابهار ضمن محکومیت شهادت پاسداران گفت : نقش و فعالیت سپاه پاسداران در کارهای مهندسی وعمرانی در کنارسایر ارگانها و ادارات نشان از خدومیت این نهاد مقدس نسبت به مردم دارد.
وی اضافه کرد: حضور سپاه در طرح ها و برنامه های بزرگ اقتصادی استان باعث شده این طرح ها زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسد دلیل این امر خالصانه کار کردن توام با ایمان و امید به پیشرفت وآبادانی کشور است.
مولوی اهل سنت بیان کرد : به شهادت رساندن این نیروی مردمی و خدمت گذار چه دلیلی جز عصبانیت استکبار جهانی از عزم وتلاش پاسداران برای آبادانی منطقه می تواند داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه عاملان این قبیل جنایات مزدور بیگانگان هستند ، افزود: در فرهنگ بلوچ حضور سپاه در منطقه بلوچستان به عنوان میهمان محسوب می شوند و فرهنگ ما به هیچ عنوان اجازه نمیدهد که با آنها بدرفتاری کنیم چه برسد به اینکه بخواهیم خدای ناکرده این خادمان نظام و میهن را به شهادت برسانیم.
مولوی درتکیده خاطر نشان کرد : بیگانگان همیشه در بلوچستان وسایر نقاط مرزی کشور بذر تفرقه را می پاشند و سعی در بیراهه کردن نوجوانان و جوانان دارند ولی مردم هوشیار و بیدار ما با شناخت صحیح وحمایت همه جانبه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امید دشمنان را به یاس تبدیل می کنند.

پاسداران در تمامی عرصه های فرهنگی جهادی ، علمی و عمرانی کم نگذاشته اند
مولوی حافظ شه بخش امام جمعه اهل سنت زابل بیان کرد: در محکومیت اقدامات تروریستها علیه نیروهای سپاه و به شهادت رساندن فرزندانی از این سرزمین را که در راه آبادانی و سرافرازی قدم های پولادین بر می دارند، اظهار داشت: تعدادی از فرزندان این سرزمین که افرادی تحصیلکرده و در راه خدمت به منطقه در تلاش و کوشش خستگی ناپذیر بودند به دست مزدوران حلقه به گوش صهیونیست و استکبار به شهادت رسیدند، با محکوم کردن این اعمال، که قصدشان برهم زدن وحدت بین مردم استان شیعه و سنی است، استواری خویش را در راه راستین اسلام و شهدا اعلام داشته و هیچگونه خللی را در اراده خویش وارد نمی کنیم و از قبل مصمم‌تر و استوارتر خواهیم بود.

وی افزود: برادران پاسدار در تمامی عرصه های جهادی و علمی و فرهنگی و عمرانی در هیچ جای کشور کم نگذاشته اند و در جهت خدمت به نظام و انقلاب از جان خود می گذارند و این عزیزان پاداش عظیمی از خداوند خواهند گرفت.

مولوی شه بخش افزود: استکبار و حامیانش همیشه بدنبال ضربه زدن به مسلمانان با ترفندها و نیرنگهای شیطانی هستند و مسلمانان چه شیعه و چه سنی هوشیاری و هوشمندی خود را با اتحاد و برادری در کنار هم حفظ کنند و مراقب نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام باشند

انتهای پیام/۳۳۳۸
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۳۹۸


ارسال
صادق
۱۳۹۲/۰۹/۳۰ ۱۷:۲۱
بازم به مولوی های اهل سنت بقیه آقایون کجان.اما در یک جمله کشتن هر کسی مورد داره سپاه و بسیج و نیروی انتظامی نداره اینا همه حامی ناموس ما هستند
 
زارع
۱۳۹۲/۱۰/۰۱ ۰۵:۵۶
تروریست جمعات به این چیز ها توجه نداره کسی که جیره خوار غرب شد دیگه ترک عادتدبرتش مرز میشه اما باید اینجور آدمها سرونشت مالک ملعون رو جلو چشمشون بیارن