يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ,26 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۳
در بازدید فرمانده نیروی دریایی سپاه از دانشگاه دریانوردی چابهار؛
دست یابی به فن آوریهای پیشرفته حاصل تعامل نیروی دریایی سپاه با دانشگاه است
 
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رویکرد نیروی دریایی سپاه در تولید تجهیزات و دست یابی به علوم دریایی جدید تلاش در جهت بهره گیری از طرح ها و تخصصهای دانشجویان و اساتید دانشگاه ها و تکیه بر دانش بومی است.
به گزارش عصر هامون به نقل از چهاربهاران ، سردار دریادار علی فدوی با اشاره به توانمندی های نیروهای متخصص دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در حوزه های دریایی و علوم مورد نیاز صنعت دریانوردی گفت: با تداوم این روند، در آینده نزدیک در بسیاری از موارد نیاز صنعت دریانوردی به خودکفایی دست خواهیم یافت.

سردار دریادار علی فدوی در سفر به شهر بندری چابهار از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی به عنوان قطب دریانوردی ایران دیدن کرد و اظهار داشت: با وجود نیروهای متخصص در این دانشگاه در آینده نزدیک در بسیاری از موارد نیاز صنعت دریانوردی به خودکفایی دست خواهیم یافت و این دانشگاه در رسیدن به این مهم می تواند نقش پررنگ و هدفمندی را ایفا کند.

وی از نزدیک با بسیاری از توانمندی های علمی و تخصصی واحدهای آزمایشگاهی، کارگاه های دریایی و دیگر واحدهای این دانشگاه آشنا شد و افزود: با توجه به تحریم های جهان غرب بر ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید در راستای رسیدن به خودکفایی علمی و صنعتی با همه توان گام برداریم تا بتوانیم تحریم ها را با نبوغ و توانمندی های جوانان متخصص ایرانی شکسته و در جهاد مقدس علمی به اهداف تعیین شده دست یابیم.

فدوی در ادامه با اشاره به این‌که «ما امروز با همین پشتوانه و در پرتو تحولی که در تاکتیک ها و استراتژ یهای دفاعی سازمان داده ایم ، بیش از هر زمان دیگری به سطح قابل توجهی از آمادگی های لازم برای انجام ماموریت های دشوار رسیده ایم» اظهار کرد:با همین سرمایه گرانقدر و ارزشمند جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و سیاست های کلان نظام در حوزه امنیتی و دفاعی ، گام برمیداریم.

وی همچنین گفت: از برکات این هوشمندی این است که در بسیاری از مقاطع حساس به ویژه در سال های اخیر ، دشمن برای تعدی و دست اندازی به خاک میهن اسلامی برنامه ریزی کرده بود اما با حضور معنادار، هوشمندانه و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه و پیگیری استراتژی بازدارندگی، توطئه های آنان نقش برآب شد.

فدوی با تاکید بر قدرت بازدارندگی نیروی دریایی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی تصرح کرد: نگاهی به اعترافات مقام های گوناگون نظامی دشمنان نشان می دهد که هیبت برآمده از حضور شجاعانه، مقتدرانه و شهادت طلبانه رزمندگان نیروی دریایی سپاه چنان وحشتی را بردل دشمنان نشانده که خیال هرگونه ماجراجویی ، رویارویی و تعدی نسبت به حریم مقدس کشورمان را از سر و مخیله خود خارج ساخته‌اند.

وی مهمترین عناوین تعامل را شامل طرح های تحقیقاتی ، همکاری با نیروی دریایی در ابعاد علمی ، آموزشی و حمایت از طرح های پ‍ژوهشی به خصوص در زمینه شناورهای تندر و نظامی و زیر سطحی برشمرد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۴۲۰


ارسال