دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
نقشینه گفت: در شهر های صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران، اصفهان، اراک، قزوین، کرج و تبریز، افزایش آلاینده های جوی موجب آلودگی هوا شده است بنابراین به تمامی ساکنین این شهرها بویژه افراد آسیب پذیر و سالخوردگان و کودکان توصیه می شود در این شرایط از تردد غیر ضروری درسطح شهر و مناطق شلوغ و آلوده شهر خودداری کنند.
به گزارش عصر هامون،در خصوص وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده گفت: امروز "سه شنبه سوم دی ماه ۹۲" از میزان بارش ها در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور کاسته می شود و طی سه روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار است و سکون نسبی هوا موجب مه آلود و غبار آلود شدن بیشتر مناطق کشور خواهد شد.

وی افزود: در شهر های صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران، اصفهان، اراک، قزوین، کرج و تبریز، افزایش آلاینده های جوی موجب آلودگی هوا شده است بنابراین به تمامی ساکنین این شهرها بویژه افراد آسیب پذیر و سالخوردگان و کودکان توصیه می شود در این شرایط از تردد غیر ضروری درسطح شهر و مناطق شلوغ و آلوده شهر خودداری کنند.


نقشینه اظهار داشت: یک سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه آینده به جنوب غرب و غرب کشور وارد می شودو تا روز سه شنبه نیمه غربی را در بر می گیرد و موجب افزایش ابر و بارش باران و برف می شود و با ورود این سامانه به کشور ناپایداری جو آغاز می شود.

وی در خصوص وضعیت آب و هوای تهران طی روزهای آینده افزود: آسمان تهران امروز صاف، درپاره ای نقاط غبار آلود، در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات و فردا و روز پنجشنبه، صاف درپاره ای نقاط غبارآلود پیش بینی می شود که طی این مدت تغییرات دمایی چندانی نخواهد داشت.

نقشینه تصریح کرد: سردترین مناطق کشور طی ۲۴ ساعت گذشته سراب و سقز با ۲۵ درجه زیر صفر و بستان آباد و خیر آباد با دمای ۲۴ درجه زیر صفر سردترین ایستگاه ها گزارش شده است و همچنین گرمترین ایستگاه هواشناسی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته پارس آباد در هرمزگان و برازجان در بوشهر با دمای ۲۵ درجه بالای صفر گزارش شده است.

انتهای پیام/ ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۵۲۴


ارسال