دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۶
رئیس امور عشایر نیکشهر خواستار افزایش سهمیه سوخت این قشر شد
 
رئیس اداره امور عشایری نیکشهر گفت: سهمیه سوخت فعلی عشایر سیستان و بلوچستان پاسخگوی نیاز آنها نیست.
محمود بلوچ در گفت و گو با عصر هامون اظهار داشت: سهمیه نفت سفید هر خانوار عشایری فنوج ماهانه ۶۰ لیتر است این سوختی که به عشایر این شهرستان اختصاص پیدا می‌کند؛ بسیار کم است و پاسخگوی نیاز آنها نیست و باید چند برابر شود.
وی ادامه داد: سهمیه سوختی که بین عشایر شهرستان فنوج توزیع می شود 60 لیتر است که این میزان پاسخگوی نیاز 12 روز از ماه، این قشر است.
بلوچ افزود: اگر به طور معمول شبی 5 لیتر برای هر خانواده عشایر سوخت در نظر بگیریم  150 لیتر نفت حق عشایر است ولی شرکت نفت بدون توجه به این نیاز ماهی 60 لیتر توزیع می نماید و با وجود پیگیری های مداوم امور عشایری نیکشهر از سال 83، شرکت نفت جنوب پاسخگو نیست.
وی بیان کرد: کمبود سوخت به خصوص در فصل زمستان مشکلات زیادی برای عشایر ایجاد کرده است.
رئیس اداره امور عشایری نیکشهر با اشاره به جمعیت 22 هزار نفری جمعیت عشایر نیکشهر گفت: عشایر نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت شهرستان دارند و تولیدات بسیار ارزشمندی داشته‌اند.
وی ادامه داد: عشایر فنوج در تامین گوشت مصرفی شهرستان نقش بسیار مهمی دارند و در حال حاضر 25 درصد گوشت شهرستان نیکشهر را تامین می کنند.
بلوچ تصریح کرد: در حال حاضر 8 جایگاه سوخت جهت توزیع سوخت مصرفی عشایر شهرستان نیکشهر وجود دارد که این جایگاه ها در جاهای مختلف این شهرستان وجود دارد که برخی از این جایگاه ها با محل اسکان عشایر 100 کیلومتر فاصله دارد.
وی در پایان اظهار داشت: تلاش برای رسیدگی به مشکلات این قشر در دستور کار قرار دارد و از سایر مسئولان نیز انتظار همکاری و همراهی داریم.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۵۵۵


ارسال