جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۴۴
رئیس سازمان محیط زیست کشور خبر داد؛
بخشی از تالاب هامون احیا می شود
 
معصومه ابتکار گفت: با پیش بینی های صورت بخشی از تالاب هامون احیا می شود و یقینا در زندگی مردم بسیار تاثیر گذار است.
به گزارش عصر هامون، معصومه ابتکاردر نشست مطبوعاتی  پنجشنبه شب با اصحاب رسانه اظهار داشت:
با پیش بینی های صورت گرفته در خصوص حق آبه بخشهایی از تالاب هامون احیا می شود و سازمان محیط زیست سالهاست که روی این موضوع کار می کندو در حال حاضر مطالعات بین المللی در حال انجام است.

رئیس سازمان محیط زیست کشور افزود: احیای حتی بخشی از تالاب هامون از نظر اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی و زندگی مردم بسیار تاثیر گذار است که در این مورد باید ساز و کار هماهنگ در شورای عالی محیط زیست و شورای عالی آب بوجود آید و کارگروه استان با مدیریت اوسط هاشمی برای نجات هامون تشکیل شود و همچنین از نظرات و ایده های افراد صاحب نظر برای رفع این مشکل استفاده نمود.

ابتکار خاطرنشان کرد: بخشی از کاهش بارندگی‌ها و افزایش دما در این استان بر اثر تغییرات آب و هوایی جهانی است که در این راستا از ظرفیت کنوانسیون‌های بین المللی استفاده می‌کنیم.

وی بیان کرد: مسیرهایی از آب باید بازگشایی شود و برخی از انهار نیز باید لایروبی شوند و امیدواریم بتوانیم در سطح استانی، ملی و منطقه ای و بین المللی برای احیای تالاب هامون اقدام کنیم و ادامه داد: مذاکرات زیادی از طریق وزارت خارجه با کشور افغانستان نیز برای تامین تالاب هامون و احیای آن صورت گرفته است.

رئیس سازمان محیط زیست از بهبود شرایط شغلی محیط‌بانان خبر داد و گفت: این موضوع به طور جد در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان از آماده سازی سند آمایش محیط زیست استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این سند تدوین شده و در مرحله تصویب قرار دارد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۵۷۳


ارسال