پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ,12 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۵
فرماندار سراوان خواستار شد؛
صنف مرغ فروشان به خارج از شهر هدایت شوند
 
فرماندار سراوان خواستار هدایت صنف مرغ فروشان به خارج از شهر شد.
به گزارش عصر هامون به نقل از شستون، محمدشریف خالقی در کارگروه بهداشت و امنیت غذایی سراوان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: برخورداری از بهداشت و سلامتی یکی از حقوق مسلم فردی و اجتماعی است که در دین اسلام به صورت تکلیف وجوبی، حرمتی، استحبابی و یا مکروهی گنجانده شده است .
وی بیان کرد: جامعه موفق جامعه‎ای است که جسم و روان مردم آن سالم باشد، سلامت جسم و روان مهم‎ترین ابزار تکامل انسان است و از دیدگاه اقتصادی نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است .
خالقی ادامه داد: در اسلام مصلحت مقدم بر منفعت است، چه بسا چیزی برای انسان نفعی داشته باشد ولی به مصلحت او یا جامعه نباشد .
وی با بیان اینکه همچنین در اسلام ضرر رساندن به خود و دیگران ممنوع است، اذعان داشت: به همین خاطر آلوده کردن محیط زندگی جایز نیست و رعایت اصول بهداشت از ضروریات سلامتی است و این خود یک «عبادت» است؛ زیرا در اسلام هر عملی که به نیت ادای وظایف الهی و خدمت به جامعه اسلامی صورت گیرد، عبادت است .
فرماندار سراوان مقوله بهداشت و سلامت جامعه را یک نیاز روزانه دانست و از آن به عنوان یکی از موارد مورد مطالبه عموم جامعه از مسئولان دستگاه‎های اجرایی یاد کرد .
وی از ائمه جمعه در بحث رهاسازی فاضلاب خانگی که از موارد عدم رعایت حقوق شهروندی است و در خطبه‌های نماز جمعه به خوبی به آن پرداخته شد تشکر کرد و از دستگاه‎های متولی خواست با خاطیان برخورد قانونی اعمال و این قضیه جدی گرفته شود .
فرماندار سراوان خواستار جابه جایی صنف مرغ فروشان به خارج از شهر طی حداکثر دیماه را شد و آن را یکی از اولویت‎های کارگروه بهداشت و سلامت شهرستان دانستند .
خالقی با توجه به حجم بالای بیماران از بیرون شهرستان از دانشگاه علوم پزشکی درخواست تعیین تکلیف مستقل بودن مراکز بیمارستانی شهرستان‎های همجوار را داشت .
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۶۸۸


ارسال