شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۹
فرماندار سراوان؛
سازمان ثبت احوال پاسداران مرز های هویتی هستند
 
فرماندار سراوان گفت:کشور جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در بحث موالید قانونمند است و سازمان ثبت احوال پاسداران مرز های هویتی هستند.
به گزارش عصر هامون به نقل از شستون، محمد شریف خالقی در جلسه شورای مشورتی که در فرمانداری سراوان برگزار شد اظهار داشت: باید زایمان‎ها با فاصله باشد تا انسانی که متولد می‎شود انسانی باشد که از آن استفاده و سربار جامعه نباشد و برای این کار ارتقای معیشت یک ضرورت ملی است که مورد تاکید مسئولان کشوری است.
وی افزود: در زمینه اهمیت و جایگاه ثبت احوال و تأثیر آمار دقیق وقایع در تصمیمات متخذه و از تلاش اداره ثبت احوال شهرستان و اعضای شورای هماهنگی در راستای نیل به اهداف آن سازمان در راستای توسعه وعمران تقدیر کردند .
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی مثل ازدواج، طلاق، ولادت و فوت لازم است شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بیش از گذشته فعال و بر وقایع حیاتی شهرستان نظارت بیشتر و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در این رابطه بیشتر باشد .
خالقی گفت: شهرداری‎ها و دهیاری‎ها و شورای اسلامی در این رابطه نقش مهمی دارند و دستگاه‎های نظارتی و عضو شورا نیز دقت عمل بیشتری بر جریان ثبت وقایع حیاتی داشته باشند .
فرماندار سراوان از توزیع ۳۵۰ میلیون ریال سبد کالا به کودکان سوء تغذیه این شهرستان با برنامه‎ریزی خوب نهاد کمیته امداد امام خمینی خبر داد .
وی اضافه کرد: مهم‎ترین عاملی که انسان را در بحث مرگ و میر آزار می‎دهد حوادث انسان ساز از قبیل حوادث جاده‎ای و تصادفات است که نظام اجتماعی و خانواده‎ها را متلاشی و با مشکل مواجه می‎کند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۶۸۹


ارسال