پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۵
در سال‌جاری صورت گرفت؛
صدور 640 گواهینامه مهارت صنایع دستی برای هنرجویان ایرانشهر
 
رئیس میراث فرهنگی ایرانشهر از حضور 400 نفر در کلاسهای اموزش صنایع دستی این شهرستان در از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان، یحیی دانش اظهار داشت: کلاسهای اموزش صنایع دستی در زمینه های مختلف برای هنر جویان با هدف حرفه اموزی تشکیل می شود.
وی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۰۰ نفر در کلاسهای اموزش صنایع دستی که زیر نظر اداره میراث فرهنگی شهرستان ایرانشهر برگزار می گردد شرکت نموده اند افزود: کلاسهای اموزش صنایع دستی در زمینه های سوزن دوزی , گلیم بافی , ابزار فلزی , سکه دوزی و حصیر بافی تشکیل می شود.
وی ادامه داد: تا کنون برای ۴۰۰ نفر از هنر جویان در سال جاری ۶۴۰ گواهینامه صادر گردیده است .
دانش بیان کرد: هنر جویان می توانند همزمان در چند کلاس شرکت کنند و مهارت اموزی نمایند و در طول سال چهار دوره کلاس برگزار می گردد هر سه ماه یک دوره برگزار می شود.
وی اضافه کرد: هنر جویان باید ۱۰۰ ساعت در هر رشته کلاس داشته باشند که در هر دوره ۴۵ روز کلاس برگزار می گردد که هزینه اموزش هنر جویان مجانی می باشد .
دانش تصریح کرد: برای تشکیل یک کلاس ۳۰ نفره برای هر هنر جو ما ۱۵۰ هزار ریال هزینه می کنیم و همچنین برای ۳۲۸ نفر از هنر جویان کارت شناسائی صادر گردیده است و کارت شناسائی فقط برای هنرجویانی صادر می گردد که در ازمون مخصوصی که برگزار می شود پذیرفته شوند چون هنرجویانی که کارت شناسائی دریافت نموده اند می توانند از مزایای ویژه ای استفاده نمایند و به این افراد ضمن ارائه تسهیلات به تامین اجتماعی جهت دریافت بیمه معرفی می شوند که تا کنون ۱۷۰ نفر از هنرجویان متقاضی به بیمه تامین اجتماعی معرفی گردیده اند و هم اکنون تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند .
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۷۶۰


ارسال