جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
هفته نامه المنار از آماده باش در برخی مناطق عربستان به احتمال وقوع تحولات خطرناکی در روزهای آینده در این کشور و اعزام فوری یک هیئت سیاسی-امنیتی آمریکا به ریاض خبر داد.
به گزارش عصر هامون،هفته‌نامه المنار به نقل از یک دیپلمات آمریکایی گزارش داد در سایه جبهه‌بندی بین اعضای خاندان حاکم سعودی در ریاض از مدتی پیش، عربستان در مسیر تبدیل شدن به امارت های درگیر با یکدیگر حرکت می‌کند و هر یک از جناح‌ها دستگاه نظامی یا امنیتی خاص خودش را دارد.

این دیپلمات آمریکایی ورود محرمانه هیئتی آمریکایی به ریاض برای همکاری با شاهزادگان سعودی به منظور جلوگیری از وخامت اوضاع عربستان و جلوگیری از وقوع درگیری بین جناح های رقیب را تایید کرد زیرا بروز این درگیری می تواند به بروز جنگی بیانجامد که رژیم حاکم را در خود خواهد بلعید.

همچنین این دیپلمات آمریکایی از وخامت حال ملک عبدالله سخن گفت و همین علت کافی است که آمریکا برای زیر نظر گرفتن نزدیک تحولات احتمالی آینده و تلاش برای جلوگیری از شعله ور شدن آتش درگیری بر سر قدرت در عربستان و تدوین معیارهای جدیدی برای قدرت موروثی و برعهده گرفتن زمام امور در عربستان وارد عمل شود.

این دیپلمات آمریکایی به نگرانی روز افزون دولت آمریکا درباره اوضاع عربستان اشاره کرد که حاکمان آن دیگر عنصر مطلوبی در میان ملت های عرب نیستند زیرا روابط نزدیکی با تل آویو برقرار کرده اند.

این مسئول آمریکایی افزایش مخالفت در داخل جناح های خاندان حاکم سعودی از سیاست و تحرکات و مقاصد جناح مسلط بر عبدالله بن عبدالعزیز را پنهان نکرد. این جناح مسلط متشکل از بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعات و سلمان برادرش و سعود الفیصل وزیر خارجه است.
انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۷۷۳


ارسال