شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۵
مدیر جهاد کشاورزی دلگان؛
25 هزار هکتار از زمین های کشاورزی دلگان زیر کشت خرما و گندم قرار گرفت
 
مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: ۲۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان دلگان زیر کشت انواع محصولات کشاورزی قرار گرفته اند.
به گزارش عصر هامون به نقل از با مهرستان،منصور عدل اظهار داشت: از مجموع ۲۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان دلگان ۲۲ هزار هکتار زراعی و سه هزار هکتار باغی می باشند .
وی افزود : از جمعیت ۷۰ هزار نفری شهرستان دلگان ۸۰ درصد به طور مستقیم و غیر مستقیم درگیر کار کشاورزی هستند و کشاورزان به کاشت محصولاتی نظیر : خرما , گندم , دانه روغنی کلزا , افتاب گردان , حنا , کنجد و مرکبات می پردازند .
عدل ادامه داد: این اداره نیز تلاش می کند تا کشاورزی شهرستان دلگان را از حالت سنتی به حالت صنعتی تغییر دهد و در اولین قدم بخشی از زمینهای کشاورزی از طریق ابیاری تحت فشار ابیاری می شوند و همچنین بیشتر محصولات کشاورزی شهرستان دلگان علاوه بر تامین نیاز داخل استان به خارج از استان صادر می شوند و به دلیل با صرفه بودن و سود اوری کار کشاورزی مردم روز به روز رغبت بیشتری به کار کشاورزی پیدا می کنند.
مدیر جهاد کشاورزی دلگان بیان کرد: در شهرستان دلگان ۳۰۰۰ کندو عسل وجود دارد که سالانه ۴۵۰۰ کیلو عسل تولید می کنند و عسل تولیدی علاوه بر تامین نیاز داخل استان به سایر استانها صادر می گردد و به افرادی که علاقه دارند در زمینه تولید عسل فعالیت کنند به انها تسهیلات ویژه ای را ارائه می دهیم .
وی گفت: به دلیل وجود کندو های عسل در مزارع عسل تولیدی کاملا طبیعی است و از کیفیت خوبی برخوردار می باشد .
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۸۰۱


ارسال