دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۰
مشکلات مردم مهرستان برای خرید نان/ صف های طولانی و کاهش سهمیه آرد
 
کاهش سهمیه آرد در طی ماه گذشته موجب تشکیل صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌های مهرستان شده است.
به گزارش عصر هامون،پخت و تامین نان به عنوان یکی از مهمترین سبد غذایی خانوارهای ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و ایجاد مشکلات از جمله کمبود آن و یا ایجاد صف های طولانی در این زمینه می تواند نارضایتی شهروندان را در پی داشته باشد.
سهمیه آرد شهرستان مهرستان از چندماه پیش کاهش یافته و مشکلاتی را در زمینه تهیه نان برای شهروندان این شهرستان ایجاد کرده که نارضایتی شهروندان را در پی داشت.
فرماندار مهرستان غلامرضا خدادادی در گفت و گو با بامهرستان ضمن اظهار نارضایتی از مشکلات تهیه نان در مهرستان، سهميه آرد نانوايي ها را که از چند ماه پیش کاهش یافته، جوابگوي جمعيت اين شهرستان ندانست و گفت: کارگروه کنترل بازار سهمیه هر نفر را هفت و نیم کیلو گرم ارد برای یک ماه تعیین نموده است و این موضوع باعث شده است تا مردم این مناطق در تهیه نان با مشکل مواجه شوند چون سهمیه هفت و نیم کیلو گرم ارد برای هر نفر که با توجه به مصرف بالای نان در منطقه بلوچستان کفاف مردم شهرستان مهرستان را نمی کند و باید سهمیه مردم این مناطق به ازای هر نفر ده کیلو گرم ارد تعیین شود .
وی با بیان اینکه سهميه آرد نانوايي ها به ازاي هر نفر ۷.۵ کيلو ماهانه پاسخگوي جمعيت اين شهرستان نيست، بیان داشت: برای مردم سایر شهرهای کشور شاید سهمیه هفت و نیم کیلو گرم ارد برای هر نفر کفاف کند اما برای مردم این مناطق این سهمیه بندی مناسب نمی باشد و باید افزایش پیدا کند .
خدادادی افزود: هم اکنون تعداد شش واحد نانوایی در روستاهای مختلف شهرستان مهرستان ساخته شده اند و اماده بهره برداری می باشند اما تا کنون برای تخصیص ارد به این نانوایی ها کد اختصاص داده نشده است و با توجه به اینکه صاحبان این نانوایی ها هزینه های هنگفتی را متحمل شده اند مسئولین زیربط هر چه سریعتر به این نانوایی ها کد مربوطه را اختصاص بدهند تا مردم این روستاها در داخل روستای خویش نان مورد نیاز خودشان را تهیه نمایند و مجبور نباشند تا چند کیلومتر را طی کنند و نان خودشان را تهیه نمایند لذا باید این نانوایی ها هر چه سریعتر فعال شود.
يكي از شهروندان مهرستان گفت: با توجه به اين كه نان يكي از اقلام اساسي هر خانوار محسوب مي شود، انتظار طولاني در صف ها موجب نارضايتي اغلب مراجعه كننده ها شده است.
وي از مسئولان خواست تا حداقل با افزايش سهميه آرد نانوايي ها، زمان پخت نانوایی ها را براي ارايه خدمات به مردم زياد كنند.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۸۶۶


ارسال