يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس‌جمهور گفت: دولت در عمل نشان خواهد داد که آستانه تحمل بالایی خواهد داشت و البته هرجا ضروری باشد مسائل کشور را مستقیم با مردم در میان خواهد گذاشت.
به گزارش عصر هامون،حجت‌الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(سه‌شنبه) در اولین نشست مشترک با استانداران گفت: آستانه تحمل دولت بالاتر از آن است که برخی قادر باشند دولت را در مسیر عصبانیت قرار دهند، این بحث را باز نمی‌کنم اما دولت در عمل نشان خواهد داد که آستانه تحمل بالایی خواهد داشت و البته هرجا ضروری باشد مسائل کشور را مستقیم با مردم در میان خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: در سیاست خارجی امروز شاهد گشایش اولیه هستیم؛ نه خیلی خوش‌بین هستیم نه خیلی بدبین هستیم. باید واقعیات را ببینیم و تحلیل‌های ما برمبنای واقعیت‌ها باشد.

رئیس‌جمهور اظهارداشت: امروز شرایط ما در سیاست خارجی با چند ماه گذشته و قبل از این دولت بسیار بسیار متفاوت است. شما دیدید در سازمان ملل متحد در حاشیه اجلاس سازمان ملل، تقریبا تمام روسا و مقامات عالیرتبه کشورها از جمله کشورهای غربی بدون استثنا درخواست ملاقات با رئیس‌جمهور ایران را داشتند و این شرایط در سال‌های اخیر بی‌سابقه بود این از آثار حضور مردم و حماسه سیاسی است.

دکتر روحانی تصریح کرد: در بخش اقتصاد ما در شرایطی بودیم که فکر می‌کردیم شکستن تورم و رکود به این آسانی امکان‌پذیر نخواهد بود، شاید من در طول هفته بیشترین وقت را در بحث اقتصادی می‌گذارم، به دلیل شرایط فعلی حداقل دو جلسه منظم از آغاز کارم تا امروز با مسئولین اقتصادی و مشاورین اقتصادی داشته‌ام، اولین هدف ما این بود که تورم را و رشد این تورم را مهار کنیم که این کار به حمدالله تا امروز به خوبی انجام شده حتی مقداری بالاتر از سطح توقع اولیه‌مان.

وی در ادامه افزود: اینکه تورم نقطه به نقطه از ۴۳ درصد امروز به ۲۸.۸ رسیده و بیش از ۱۴ واحد درصد کاهش داشته است، موفقیت بزرگی برای راه و روش اقتصادی دولت است. اینکه ما می‌بینیم آمار اخیر نشان می‌دهد رشد بیکاری کاهش پیدا کرده و ۲.۱ واحد درصد کاهش داشته، این نشان موفقیت دولت است.

دکتر روحانی گفت: امروز بازار دارای ثبات نسبی است و آرامش نسبی است و این علامت موفقیت دولت است، نرخ رشد نقدینگی کاهش پیدا کرده و مهار شده و این، موفقیت دولت در اقتصاد است.

رئیس قوه مجریه اضافه کرد: فضای کسب و کار با چند ماه پیش کاملا متفاوت است، دولت تسهیلات فراوانی را برای افزایش رونق اقتصادی و از بین بردن بسیاری از مقررات دست‌و‌پاگیر با یک مصوبه ۳۵ بندی درنظرگرفت و همه این ۳۵ بند در حال اجراست.

وی ادامه داد: در بخش مسائل اجتماعی ما شاهد آرامش نسبی در مسائل اجتماعی هستیم، آنچه هدف ما است این که کشور را از حالت تنش، خشونت و افراط به طور کامل خارج کنیم.

دکتر روحانی بیان داشت: شرایط اجتماعی کشور باید به گونه‌ای باشد که افرادی که تمایل به افراط و خشونت دارند که اندک‌اند، فضایی را برای حضور پیدا نکنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از هدف‌های این دولت، آشتی در سطح جامعه بوده است، همه را باید به هم نزدیک کنیم، آن رسانه‌هایی که بر طبل انشقاق می‌کوبند دارای اشتباه تاریخی هستند، هیچ جناحی را در این کشور نمی‌توان حذف کرد، هیچ حزب فعالی را نمی‌توان حذف کرد، باید با هم تعامل کنیم، باید قواعد بازی را بیاموزیم.

وی ادامه داد: باید دست به دست هم دهیم چرا که ما در شرایط وی‍ژه‌ای به سرمی‌بریم، کشور را باید به شرایط کاملا طبیعی برگردانیم و این دولت به حمایت مردم و با حمایت مقام معظم رهبری این کار را انجام خواهد داد.

دکتر روحانی گفت: من در این جا لازم است به همه استانداران بگویم در تمام مراحل مهم و حساس، مقام معظم رهبری از راه دولت و از خط مشی دولت حمایت فرمودند و این برای ما سرمایه بسیار ارزشمندی است.

انتهای پیام/۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۶۹۱۸


ارسال