شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ,18 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۴۵
رئیس استاندارد شهرستان سراوان؛
صادرات 12 هزار تن کالا به ارزش بیش از 358 میلیارد ریال کالا به پاکستان
 
رئیس استاندارد شهرستان سراوان گفت:در نه ماهه سال جاری 12 هزار تن کالا به ارزش بیش از 358 میلیارد ریال کالا به کشور پاکستان صادر شده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از شستون، عبدالغفور دهواری اظهار داشت: در نه ماهه سال جاری مقدار۱۲،۸۸۰،۴۵۰ کیلو گرم انواع کالای صادراتی شامل انواع خرما، کشمش، زیره سبز، گریس، سود سوزآور، گرانول پی وی سی، سیمان و پودر آب پنیر به ارزش سیصد وپنجاه و هشت میلیارد و یکصدو و شصت و یک میلیون و هشتصد و بیست و پنج هزار ریال پس از نمونه برداری آزمون و تطبیق با استانداردهای مربوطه طی ۳۶۳ فقره گواهینامه استاندارد و ۱۰۴مورد تعیین ماهیت به کشور پاکستان صادر گردید که از نظر وزن ۱۷درصد کاهش و از نظر ارزش ۲۰درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
وی افزود: اداره استاندارد سراوان دارای پنج آزمایشگاه شامل صادرات، انگ فلزات گرانبها، شیمی، نساجی و اوزان و مقیاسها می باشد که طی همین مدت در آزمایشگاههای مذکور۴۹۲ نمونه شامل خرما، کشمش، زیره سبز، گریس، سودسوزآور، گرانول پی و ی سی و مصنوعات طلا مورد آزمون قرار گرفته است.
دهواری ادامه داد: در این مدت ۹۴۴مورد بازدید و ۶۱۲مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی، خدماتی مراکز عرضه و محموله های صادراتی انجام شده و تعداد ۶۰۰۰ عدد سیلندر مورد آزمون قرار گرفت که از این تعداد ۳۰۰ عدد سیلندر بعلت نقص فنی پلمپ و تا رفع نقص از چرخه مصرف خارج گردید.
وی بیان کرد: همچنین تعداد ۱۰۰۰عدد سیلندر نو نیز جایگزین سیلندرهای معیوب شده است. و یک واحد سیلندر پرکنی گاز بعلت کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی گردیده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۰۲۴


ارسال