يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ,9 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرماندار خاش گفت : نقش ارزشمند مرزنشینان در دفاع از میهن اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست و در حقیقت مرزنشینان ، مرزداران واقعی کشور هستند .
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما، علیرضا شهرکی در جلسه مبادلات مرزی شهرستان خاش برضرورت ساماندهی بهبود فعالیت شرکت های تعاونی مرزنشین در راستای دسترسی به اهداف مورد نظر قانون گذار و ایجاد رضایت مرزنشینان تاکید نمود.
وی با تاکید بر مسئله حل سریع مشکلات مرزنشینان این شهرستان ، تصریح کرد : نقش ارزشمند مرزنشینان در دفاع از میهن اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست و در حقیقت مرزنشینان ، مرزداران واقعی کشور هستند .
این مسئول تاکید کرد : که این طرح یکی از طرح های مهم و حساس دولت در جهت عدم مهاجرت مرزنشینان است که باید در توجیح این طرح بیشتر اطلاع رسانی شود .
ریگی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان خاش نیز در ادامه این جلسه به ارائه گزارشی در خصوص صدور کارت های مرزنشینان این شهرستان پرداخت و بیان کرد :‌ از دی ماه ۹۱ تا کنون ۲۹ هزار و ۹۵۵ نفر از خانوار این شهرستان در سامانه یکپارچه مرزنشینان ایران ثبت نام کرده اند .
وی ادامه داد : ۱۶ هزار و ۱۵۱ یک فقره کارت مرزنشینی تحویل سرپرستان شده است و همچنین به تازگی ۵ هزار و ۴۰۰ فقره کارت تحویل دفاتر پیشخوان شده است .
این مسئول افزود : ۴ هزار و ۹۰۰ فقره کارت در حال حاضر در دست داریم که هنوز تحویل صاحبان آنان نشده است و تعداد ۱۰۰۰ فقره کارت نیز خراب می باشد که باید بازگشت داده شود .
ریگی تصریح کرد : محور کار اصلی با این سامانه است و اطلاعات مرزنشینان با کمترین خطا در این سامانه وارد می شود.
وی خاطرنشان کرد : باید اکیپ مشترکی از تعاونی ها، بازرگانی و دفتر اماکن تشکیل شود تا بر چگونگی ورود اطلاعات افرادی که وارد سیستم می شوند و همچنین بر چگونگی تخصیص سهمیه ها نظارت کنند.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان خاش در پایان اذعان داشت : افرادی که در شعاع ۲۰ کیلومتری قراردارند ۶۴ کالا و کسانی که بیش از ۲۰ کیلومتر ( ۲۰ تا ۵۰ کیلومتر ) قرار دارند ۵۴ کالا را میتوانند تا سقف ۲۰ میلیون ریال وارد کنند .
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۱۶۴


ارسال