شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۳۰
همزمان با هفته وحدت؛
نخستین مرکز بیماریهای تنفسی در زابل کلنگ زنی شد
 
همزمان با اولین روز از هفته وحدت مرکز بیماریهای تنفسی در بیمارستان امیرالمومنین زابل با حضور نمایندگان مردم سیستان کلنگ زنی شد.
به گزارش عصر هامون به نقل از اوشیدا؛ دکتر علی اکبر نصیری رئیس دانشگاه زابل در مراسم کلنگ زنی مرکز بیماریهای تنفسی در بیمارستان امیرالمومنین زابل اظهار داشت:طوفان های شن و ریزگرد ها از عوامل گریبان گیر سلامتی مردم زابل بوده و این بیماری در سطح بسیار بالاتری از حد طبیعی است.
وی در ادامه بیان داشت :از جمله عوامل تشدید دهنده ی این بیماری وجود کشور افغانستان می باشد که به بدتر شدن این عامل دامن می زند و عامل بسیاری از بیماری ها از قبیل ؛ آسم ،سل و ...می باشد .
نصیری افزود: با این توصیف این منطقه نیاز دارد تا یک مرکز تخصصی در سیستان و بلوچستان برای بیماران ریوی احداث شود.

وی گفت: امروز همزمان با اولین روز از هفته وحدت ساخت این مرکز در بیمارستان امیرالمومنین زابل آغاز شد .

وی بیان داشت: مرکز تخصصی بیماریهای تنفسی زابل دارای ۶۴ تخت خواب و در متراژ پنج هزار متر مربع و در دو طبقه پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: زمانی که برای احداث این مرکز در نظر گرفته شده تا پایان سال جاری بوده و در بخش های متفاتی سعی بر برطرف نمودن نیاز سیستان در مورد بیماری های تنفسی تعبیه شده است.

در ادامه سید کاظم طباطبایی امام جمعه زابل افزود:به خاطر بدی آب و هوا ، مسائل مرزی و بیماری های واگیردار این کار بسیار ارزشمندی است و قابل تقدیر و تحسین می باشد و انشا الله بتوانیم به مرحله بهره برداری برسانیم.

دکتر حلیمه عالی نماینده ی مردم سیستان در مراسم کلنگ زنی بیان کردند :شیوع بیماری های تنفسی در منطقه ی ما درصد خیلی بالایی را نسبت به کل کشور داراست و می طلبد که ما یک مرکز تخصصی برای بیماران تنفسی را در منطقه داشته باشیم .

وی گفت:مراسم کلنگ زنی امروز را در اولین روز از هفته وحدت به فال نیک می گیریم ، و امیدوار هستیم با سفر اقای وزیر بودجه ی به منطقه سیستان در این خصوص اعتبارات بیشتری اختصاص داده شود و بتوانیم زود تر از موقع موعد به بهره برداری برسانیم .

هوشنگ ناظری فرماندار زابل بیان کرد:با توجه به مشکلات مردم را در خصوص بیماریهای تنفسی این خدمت کمک می کند، هم در بحث مردم سیستان و هم در بحث کشور افغانستان که بیماری های مشترک از بین برود و هم بتوانیم از منظر توریسم درمانی نیز موثر باشد و احداث این مجموعه ها به رسیدن به اهداف والاتر برای منطقه کمک خواهد کرد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۲۰۶


ارسال