سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۴۵
مدرس حوزه علمیه زنگیان سراوان؛
حفظ وحدت، راه مقابله با حربه‌های دشمنان است
 
مدرس حوزه علمیه زنگیان سراوان گفت: حفظ وحدت، راه مقابله با حربه‌های دشمنان است، زیرا آنان با تفرقه‌ا‌فکنی و ایجاد تنش در جامعه اسلامی، می‌خواهند مسلمانان را از یکدیگر جدا کنند.
به گزارش عصر هامون به نقل از شستون، مولوی عبدالله بزرگ‌زاده اظهار داشت: هفته‌ای که در آن قرار داریم، یعنی فاصله بین تاریخ ولادت پیامبر(ص) به روایت اهل سنت تا تاریخ ولادت ایشان به روایت اهل تشیع، به دستور بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، هفته وحدت نامگذاری شده است.
وی افزود: آنچه که تا کنون رمز پیروزی و پیشبرد اهداف ما بوده است، چیزی جز عنایت ذات اقدس خداوندی و وحدت نبوده است، در واقع، به دلیل اهمیت بسیار زیاد اصل وحدت، این هفته را به این نام، نامگذاری کرده‌اند.
مولوی بزرگزاده ادامه داد: عامل وحدت بوده است که ما را از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون در عرصه‌های مختلف و در صحنه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی موفق کرده است.
مدرس حوزه علمیه زنگیان سراوان اذعان کرد: وحدت یکی از فرایض الهی است، در قرآن کریم صریحاً بر این امر تأکید شده است، به عنوان مثال در سوره آل عمران، آیه ۱۰۳ خداوند می‌فرماید: « وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ».
وی همچنین بیان کرد: حفظ وحدت، راه مقابله با حربه‌های دشمنان است، زیرا آنان با تفرقه‌ا‌فکنی و ایجاد تنش در جامعه اسلامی، می‌خواهند مسلمانان را از یکدیگر جدا کنند تا در این میان، همه چیز را به نفع خودشان پیش ببرند و نقشه‌های شوم خود را عملی کنند.
این عالم اهل سنت تصریح کرد: اتحاد و انسجام ملت ما، خشم دولت‌های غربی را برانگیخته است، زیرا همین همبستگی‌ها است که باعث شده در صحنه‌های مختلف سیاسی، از جمله در مذاکرات هسته‌ای اخیر با دست پر برگردیم.
مولوی بزرگزاده در پایان افزود: از خداوند منان می‌خواهیم تا رشته بین مسلمین جهان را روز به روز محکم‌تر کند و سایه رهبری را که پرچمدار وحدت مسلمین در جهان هستند را مستدام بدارد.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۲۲۸


ارسال