جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۲
مولوی عبدالحمید:
گفتمان بهترین راه حل مشکلات کنونی جهان اسلام است
 
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه تکفیر و تندروی از مشکلات کنونی جهان اسلام است اظهار داشت: گفتمان بهترین راه حل مشکلات کنونی جهان اسلام است.
به گزارش عصر هامون؛ مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان طی سخنانی در مراسم اختتاحیه بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری توجه بسیار زیادی به وحدت امت اسلامی دارند، اظهار داشت: من از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر و قدردانی می کنم که به فکر وحدت امت اسلامی هستند که راه اندازی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز از ابتکارات ایشان است.
وی افزود: بیست و هفتمین کنفرانس وحدت در شرایطی برگزار شده است که دشمنان اسلام راضی نیستند که ما مسلمانان در کنار هم قرار بگیریم و آرزوی دشمنان این است که همواره مسلمانان رودرروی هم باشند و با هم درگیرباشند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان ضمن تبریک میلاد رسول اکرم(ص) اظهار داشت: این میلاد برای بشریت سعادت بزرگی را به ارمغان آورده است زیرا خداوند متعال بهترین بنده خود را به ما عرضه داشته است.
مولوی عبدالحمید افزود: بسیاری از ملت های در جهان غرب افتخار می کنند که دارای تکنولوژی و علوم پیشرفته هستند اما وجود رسول اکرم (ص) بزرگترین سرمایه ای است که خداوند به ملت مسلمان عطا کرده است.
وی افزود: قرآن کریم بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما ملت مسلمان داده است این کتاب مقدس سند حقیقت رسالت رسول اکرم(ص) است .
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به آیه "واعتصموا بحبل الله جمعیا و لاتفرقوا" اظهار داشت: خداوند در این آیه همه فرقه ها و مذاهب اسلامی را دعوت می کند که باید با هم متحد باشند بنابراین بر همه ما لازم است که به ریسمان الهی چنگ بزنیم و اتحاد داشته باشیم، پس تفرقه ممنوع است.
وی افزود: هرکس میان امت اسلامی تفرقه ایجاد کند خداوند متعال وی را در این دنیا دچار عذاب خواهد کرد.
مولوی عبدالحمید با اشاره به مشترکات میان امت اسلامی اظهار داشت: مشترکات میان امت اسلامی بسیار فراوان است، قرآن کریم، حضرت محمد(ص) و اهل بیت (ع) از جمله مشترکات میان امت اسلامی هستند که ما باید به این مشترکات چنگ بزنیم و با هم متحد باشیم.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه هم شیعه و هم اهل سنت به اهل بیت(ع) عشق می ورزند افزود: اهل سنت به خاندان رسول اکرم (ص) از جمله حضرت فاطمه(س)، حضرت علی (ع)، اما حسن(ع) و امام حسین (ع) و سایر خاندان رسول اکرم (ص) عشق می ورزند.
وی با اشاره به اینکه اهل سنت در ایران در مسیر تقریب هستند، اظهار داشت: در مدت سی و پنج سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد همواره اهل سنت در صحنه های مختلف کشور حضوری فعال داشته و من به جرأت می گویم که در انتخابات همواره میزان حضور اهل سنت بیشتر از برادران شیعه بوده است.
مولوی عبدالحمید تأکید کرد: اهل سنت ایران با افراطی گری و خصومت و تفرقه مخالف است و برادری و اخوت را می خواهد و اگر کوچکترین تعرضی به جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد با دل و جان از کشور دفاع خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه باید راههای وحدت را بررسی کنیم اظهار داشت: ما باید به مشترکات چنگ بزنیم و اختلافات را کنار بگذاریم تا وحدت را برقرار کنیم.
مولوی عبدالحمید در پایان با اشاره به اینکه تکفیر و تندروی از مشکلات کنونی جهان اسلام است اظهار داشت: گفتمان بهترین راه حل مشکلات کنونی جهان اسلام است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۳۳۱
مرجع : تقریب


ارسال