شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۴
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش؛
خاش قطب مهم تولید محصولات کشاورزی از جمله پسته در استان است
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: شهرستان خاش با داشتن شرایط مساعد آب و هوایی و زمینهای حاصلخیز قطب مهم تولید محصولات کشاورزی از جمله پسته در استان و کشور محسوب می شود .
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما؛ امان الله طوقی اظهار داشت :‌ بیشترین نوع پسته شهرستان خاش کله قوچی، اوحدی، احمد آقایی و سایر گونه های مرغوب است که ۲۰ درصد برای مصرف داخل استان و ۸۰ درصد به استان کرمان صادر می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خاش در ادامه با بیان اینکه ۷۰ درصد باغات پسته خاش در بخش نوک آباد و منطقه گوهر کوه و ۳۰ درصد باقی مانده در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد ، بیان کرد : کاشت و برداشت این محصول زمینه اشتغال چهار هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را فراهم کرده است.
این مسئول تصریح کرد : سالانه سه هزار و ۵۰۰ تن پسته خشک مرغوب در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.
وی اذعان داشت : شهرستان خاش دارای بیش از چهار هزار و ۸۵۰ هکتار باغات پسته بارور و غیر بارور است و توانسته رتبه نخست این محصول را در استان به خود اختصاص دهد.
طوقی یادآور شد : همه ساله بیش از ۲۰۰ هزار اصله نهال گلدانی پسته توسط تولید کنندگان بخش خصوصی در این شهرستان تولید می شود و برای استفاده کشاورزان در اختیار آنان قرار می گیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: سطح زیر کشت باغات پسته به دلیل بازار مناسب و سود آوری بالا در این شهرستان در حال افزایش است به طوری که در سالجاری ۲۵۰ هکتار معادل پنج درصد به سطح زیر کشت این محصول نسبت به سال قبل اضافه شده است.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۳۶۱


ارسال