چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۰
مدیر کمیته امداد هیرمند خبر داد؛
خودکفایی 367 خانواده تحت حمایت کمیته امداد در هیرمند
 
مدیر کمیته امداد هیرمند گفت: امسال حدود 367 خانواده از مددجویان تحت حمایت امداد، خودکفا شده‌اند.
به گزارش عصر هامون به نقل از ندای هیرمند، علیرضا کریمیان اظهار داشت : یکی از فاکتورهای مهم در توانمند سازی خانواده های تحت حمایت طرح های اشتغال زائی وپایداری آنهاست که سیستاهای اشتغال در چند سال اخیر بر همین اصل استوار وتلاش گردیده وتعداد کثیری از خانواده های تحت حمایت با اجرای طرح های اشتغال زائی گامی موثر ومثبت را در تقویت درآمدی خانواده ها برداشته اند .
وی افزود: خوشبختانه در طول سال جاری بیش از ۱۴ میلیارد ریال اعتبار در قالب اجرای طرحهای خود اشتغالی در این شهرستان هزینه و پرداخت گردیده است که این رقم زمینه اشتغال ۳۶۷ خانوار تحت حمایت را فراهم نموده است. .
وی خاطر نشان کرد: این طرحها در زمینه های دامپروری ، کشاورزی ،‌مشاغل خانگی وخدمات صنفی وصنعتی بوده است که قبل از اجرا ء آموزشهای مهارتی لازم با بهره گیری از اساتید مجرب کار آفرینی در دانشگاهها به مجریان داده شده است . تا در ثبات طرحها وهمچنین درآمد ناشی از اجرای صحیح وقانونمند معیشت خانواده ها را فراهم نماید .
کریمیان اعلام داشت: از این تعداد ۱۵۱ مورد طرحهای مذکور بار مبلغی معدل ۳ میلیاردو ۱۳۷ میلیون ریال از محل اعتبارات امدادی و ۲۱۶ مورد با مبلغی معادل ۱۱ میلیاردو ۳۴۲ میلیون ریال از محل تسهیلات واعتبارات قرض الحسنه بانکی صورت گرفته است .
ایشان افزود: با استقبال خانواده از اجرای این طرحها در طول نه ماهه امسال زمینه اشتغال ۵۴۳ نفر از مجریان واعضای خانواده آنها فراهم گردیده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۴۷۶


ارسال