شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۰
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش خبر داد؛
برداشت بیش از ۱۲ هزار تن شلغم و هویج در شهرستان خاش
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: کار برداشت شلغم، هویج و چغندر لبویی از سطح 450 هکتار از زمین های این شهرستان به صورت همزمان آغاز شده است که پیش بینی می شود تا آخر فصل برداشت 12هزار تن شلغم تولید شود .
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما؛ امان الله طوقی اظهار داشت : امسال ۳۵۰ هکتار از زمین های شهرستان خاش به کشت شلغم اختصاص یافته و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت این محصول که تا اواخر بهمن ماه ادامه دارد ۱۲ هزار تن شلغم تولید و روانه بازار شود.
وی افزود: شلغم گیاهی است از خانواده شب بو که در هوای معتدل می روید و برگ سبز آن نیز دارای ارزش غذایی است و این گیاه سرشار از آنتی بیوتیک طبیعی بوده وعلاوه بر ویتامین های E، A و C دارای انسولین طبیعی نیز است.
وی با بیان اینکه سطح زیر کشت شلغم در این شهرستان در حال گسترش است ادامه داد: در اکثر روستاهای بخش مرکزی و نوک آباد خاش از جمله عباس آباد، اسماعیل آباد، اکبرآباد، پشتکوه و مناطق حاشیه تفتان کاشت این محصول انجام می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: بازار مناسب این محصول و استقبال کشاورزان موجب افزایش ۴۰ درصدی سطح زیر کشت آن نسبت به سال گذشته شده است.
طوقی با بیان اینکه کاشت شلغم از شهریورماه آغاز می شود گفت: هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان خاش به کار کاشت، داشت و برداشت شلغم مشغول هستند.
وی بیان کرد: علاوه بر شلغم ۱۰۰ هکتار از زمین های خاش نیز به کشت هویج و چغندر لبویی اختصاص یافته که برداشت این محصولات نیز همزمان با شلغم آغاز شده و پیش بینی می شود امسال دو هزار و ۵۰۰ تن هویج و چغندر برداشت و روانه بازار مصرف شود.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۶۲۴


ارسال