يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۰
موضع مسجد مکی در قبال شهادت ۳۷۵ عالم سنی مذهب چیست؟!
سایت مسجد مکی تکلیف خود را با اهل سنت روشن کند
 
سایت وابسته به طیف مسجد مکی تروریستها را به عنوان سنی معرفی می کند در حالی که گروه داعش ۳۷۵ عالم سنی مذهب را اعدام کردند.
به گزارش عصر هامون به نقل از مطالبه گر، درشرایطی که این گزارش توسط فعالان حقوق بشر در استان سنی نشین “الأنبار” در غرب عراق تهیه و تنظیم شده و آنان فاش کرده اند که از مجموع این ۳۷۵ نفر اعدام شده، دست کم ۱۰۰ نفر از استان الأنبار بوده اند هنوز هیچ عکس العملی از سوی سایت مسجد مکی و حتی علمای حاضر در مسجد دیده نشده است. و جالب تر اینکه در این ایام که مصادف با هفته وحدت بود آقایان بار دیگر همان سخنان تکراری که مورد استفاده رسانه های معاند واقع می شود را مطرح می کنند.
ماههاست از آغاز جنگ در کشور مسلمان سوریه می گذرد و این در شرایطی ستکه دیگر برای انسان های منصف قصد و نیت طرف های درگیر پوشیده نیست. دیگر نیازی به استدلال نیست تا بخواهیم اثبات کنیم که یک طرف دعوا امریکا و هم پیمانانش هستند! امروز کافیست کمی انصاف داشت و به معرکه سوریه با چشمی منصفانه و بی طرفانه نگریست تا مشخص شود آنهایی که خود را ارتش آزاد می خوانند عده ای وحشی غیرمسلمان هستند که با حمایت بی دریغ امریکا و اسراییل و برخی از سران به ظاهر مسلمان کشورهای منطقه، قصدی جز شکستن کمر جریان مقاومت ندارند. از همان ابتدا مشخص بود جنگ سوریه برای چه هدفی آغاز شده و قرار بود در مدت نهایت یک یا دو ماه دولت بشار برافتد اما باز هم معادلات شیطان بزرگ برهم خورد. جریان های تروریستی، مردم خوانده می شدند و رسانه های غربی و عربی حامی تروریسم هم، از همه تکنیک های خود برای القای آن استفاده کردند. اما حالا دیگر خودشان هم می دانند چه کردند و که هستند هر چند همچنان بر طبل حقوق بشری خود می کوبند.

در این میان البته عده ای در درون کشور نیز همسو با دشمنان اسلام و جریان مقاومت سعی در حمایت از تروریستها داشتند. یا علنی حمایت می کردند و یا با سکوت خود آب در آسیاب دشمن می ریختند.

فارغ از همه تحلیل ها و مواضع باید چند سوال از جریانی پرسید که در طول این ماهها و سالها همواره از تروریستهای سوری حمایت کرده حتی زمانی که حمایت اسراییل و امریکا از آنان علنی شد. جریانی که خود را سنی می خواند و همواره داعیه دار حمایت از حقوق اهل سنت بوده اند. در قصه جنگ سوریه نیز همین مسئله مشاهده شد. آقایان با سنی خواندن تروریستها سعی در تحریک احساسات اهل سنت داشتند و اینگونه آتش تفرقه را در میان مذاهب به راه انداختند. هر چند با تدبیر رهبری و هوشیاری مردم اهداف دشمن محقق نگشت .

حال سوال این است: آقایان مسجد مکی تا کی قرار است بر طبل لجاجت کوبیده شود؟ سایت وابسته به طیف مسجد مکی همچنان سعی در معرفی کردن تروریستها به عنوان سنی دارد. باید از مدیران این سایت پرسید: قتل و اعدام ۳۷۵ امام جماعت و سخنران سنی مذهب توسط گروه داعش چگونه با ادعای حمایت از اهل سنت شما قابل جمع است؟ آیا از نظر شما اهل سنتی که مخالف گروههای تکفیری حاضر در سوریه است، قابل دفاع نمی باشد؟!

نکته جالب اینجاست درشرایطی که این گزارش توسط فعالان حقوق بشر در استان سنی نشین “الأنبار” در غرب عراق تهیه و تنظیم شده و آنان فاش کرده اند که از مجموع این ۳۷۵ نفر اعدام شده، دست کم ۱۰۰ نفر از استان الأنبار بوده اند هنوز هیچ عکس العملی از سوی سایت مسجد مکی و حتی علمای حاضر در مسجد دیده نشده است. و جالب تر اینکه در این ایام که مصادف با هفته وحدت بود آقایان بار دیگر همان سخنان تکراری که مورد استفاده رسانه های معاند واقع می شود را مطرح می کنند.
قابل توجهِ این به اصطلاح مدعیان دفاع از حقوق اهل سنت؛ بر اساس گزارش فوق، در میان افراد اعدام شده چهره های اعدام شده توسط “داعش” چهره های سرشناسی چون خالد سلیمان، رئیس سابق دیوان وقف سنی الأنبار، “عمر العانی” مفتی الأنبار و “شیخ حمزه العیساوی” رئیس «رابطه علمای فلوجه» بوده اند. حال باید این مطالبه از سوی فرهیختگان اهل سنت مطرح شود که نسبت سایت مسجد مکی با اهل سنت چگونه است؟ موضع لجوجانه این سایت و برخی از عناصر فعال این مسجد نسبت به واقعیات سوریه تا کی ادامه دارد؟
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۷۲۵


ارسال