پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۴
مشاور شریعتمداری اعلام کرد:
30 درصد یارانه بگیران حذف می‌شوند/ دلایل انصراف نمادین رئیس‌جمهور از دریافت یارانه
 
مشاور معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور یارانه نقدی دریافت نمی‌کند و حرکت او برای انصراف از دریافت یارانه، یک حرکت سمبلیک است تا کمپین حذف یارانه بگیران توانمند، رونق گیرد.
به گزارش عصر هامون،محسن بهرامی ارض اقدس  در پاسخ به این پرسش که مگر آقای رئیس جمهور یارانه می‌گرفت که از دریافت آن انصراف داد؟ گفت: رئیس جمهور یارانه دریافت می‌کند ولی حرکت او یک حرکت سمبلیک است تا کمپین انصراف از دریافت یارانه نقدی از سوی افراد توانمند در جامعه رونق گیرد.

مشاور معاون اجرایی رئیس جمهور افزود: دولت قصد دارد تا در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها پایشی در یارانه بگیران انجام دهد، چراکه هم اکنون حتی بیش از جمعیت ایران، افراد یارانه بگیر داریم که این افزایش مربوط به افراد چند شناسنامه، افرادی که هم اکنون در خارج کشور به سر می برند و اتباع خارجی است که در حال حاضر در ایران مشغول به کار و فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، پیش بینی می شود که ۳۰ درصد از یارانه بگیران فعلی از جرگه دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها حذف شوند.

بهرامی ارض اقدس با بیان اینکه دولت تلاش دارد تا با راه اندازی کمپینی، برخی افراد توانمند را از دریافت یارانه نقدی منصرف کرده و در مقابل، منابع درآمدی حاصل از اجرای قانون را به افراد واقعا نیازمند و بخش های مولد اقتصاد کشور اختصاص دهد.

به گفته وی، مسئولیت کمپین انصراف از دریافت یارانه نقدی با مشاور رئیس جمهور است و امیدواریم که بتوان با این حرکت، منابع کشور را به سمت بخش های مولد هدایت کرد.

انتهاي خبر/ ۴۳۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۷۷۹۴
مرجع : شهر خبر


ارسال