پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۳
"یک ریال"، مهریه نو عروس سعودی!
 
داستان ازدواج یک زوج عربی در عربستان سعودی مثل بمب در مطبوعات و رسانه های این کشور صدا کرد.
به گزارش عصر هامون، خبرگزاری ایتارتاس در این رابطه می نویسد: داستان ازدواج یک زوج عربی در عربستان سعودی مثل بمب در مطبوعات و رسانه‌های این کشور صدا کرد. پدر عروس برای داماد جوان، مهریه را یک ریال تعیین کرده است!

این تصمیم در زمانی گرفته شد که پدر عروس متوجه شد که داماد در یک تصادف رانندگی نه تنها آسیب جسمانی دیده است، بلکه تمامی پول‌ها و جواهراتی که به عنوان مهریه خرید عروس در ماشین حمل می‌کرد تا به خانه پدر عروس برساند نیز توسط سارقین ربوده شده اند.

داماد در آن زمان با اشتیاق فراوان به سرعت در حال حرکت به سمت خانه نامزد خود بود که از بخت بد خود در تصادف رانندگی همه چیزش را از دست می‌دهد.

داماد پس از این واقعه از پدر عروس درخواست کرد تا جشن عروسی به عقب بیاندازند تا بتواند دوباره پول‌های از دست رفته را جبران کند. ولی پدر عروس قصد نداشت عروسی را عقب بیاندازد و از تازه داماد تنها یک ریال به عنوان مهریه خرید عروس درخواست کرد.

ازدواج و برگزاری جشن عروسی در عربستان سعودی، از عهده هر جوانی بر نمی‌آید. مهریه خرید عروس از خرید طلا و جواهر گرفته تا لباس عروس و غیره از شروط اصلی ازدواج در این کشور است.

انتهای پیام/ ۵۰۸۲
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۰۵۹


ارسال