دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۶
فرماندار شهرستان خاش
برگزاری جشنواره سفر، گردشگری،صنایع دستی و سوغات در خاش
 
فرماندار شهرستان خاش گفت: همزمان با سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جشنواره سفر، گردشگری، صنایع دستی و سوغات در قالب بیش از 150 غرفه به مدت یک هفته در خاش برگزار می شود.
به گزارش عصر هامون به نقل از تفتان ما، علیرضا شهرکی اظهار داشت : برگزاری این جشنواره با توجه به نزدیکی ایام نوروز و آغاز فعالیت ستاد تسهیلات سفر شهرستان خاش تاثیر خوبی در معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی و نیز صنایع دستی و سوغات منطقه دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر این، جشنواره یادشده زمینه آشنایی بیشتر شهروندان خاش با جاذبه ها و صنایع دستی و سوغات سایر شهرستانها و استانهای کشور را فراهم می کند.
فرماندار خاش بیان کرد: جشنواره سفر و گردشگری به همت کانون هنرمندان و ورزشکاران و با مشارکت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خاش از تاریخ ۱۰ بهمن لغایت ۱۷ بهمن ماه سال جاری به مدت یک هفته با اجرای برنامه های متعدد و متنوع میزبان عموم مردم خواهد بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان خاش اذعان داشت : غرفه های مختلف این نمایشگاه انواع صنایع دستی، سوغات، فرش، هدایا، آیین های محلی، پوشاک اقوام ایرانی، غذا های سنتی هر منطقه و جاذبه های گردشگری مناطق مختلف را به نمایش می گذارند.
وی در پایان اظهار داشت: اجرای برنامه های فرهنگی و ویژه از جمله پخت شیرینی های محلی و بومی در محل نمایشگاه از دیگر جاذبه های جشنواره یادشده خواهد بود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۰۹۰


ارسال