نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » اجتماعی

امروز مدارس کدام شهرها تعطیل است؟

۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۱

مرجع : خبرگزاری مهر

برف...

به گزارش عصر هامون، بارش برف مدارس برخی از نقاط استان کرمان را به تعطیلی کشاند
کرمان : مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی مدرس برخی نقاط این استان به دلیل بارش برف خبر داد.

موسی سالاری دوشنبه شب در جمع خبرنگارن به بارش شدید برف در استان کرمان اشاره کرد و گفت: با توجه یخ زدگی معابر به منظور حفظ سلامت دانش آموزان مدارس برخی مناطق استان کرمان فردا سه شنبه تعطیل شده اند.
وی ادامه داد: مدارس ابتدایی در شهرستان های بافت، رابر، انار، کوهبنان و ماهان تعطیل اعلام شده اند.
سالاری تصریح کرد: همچنین مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول زرند، بخش راین، شهر کرمان تعطیل هستند.
وی از تعطیلی همه مقاطع تحصیلی بخش کوهساران راور، بخش ساردوئیه جیرفت، مناطق دهبکری و اوارق بم، رفسنجان و فیض آباد راور فردا تعطیل هستند.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: چنانچه تغییری در تعطیلی مدارس طی امشب اتفاق بیافتد فردا صبح از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.تمامي مدارس كردستان در روز سه شنبه تعطيل شد
سنندج: كاهش شديد دماي هوا و بارش برف تمامي مدارس كردستان در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه را تعطيل كرد.

به دنبال كاهش شديد دماي هوا در مناطق مختلف استان كردستان و به دليل بارش برف مدارس سراسر استان در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه تعطيل اعلام شدند.

بر اساس اعلام مدير روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان كردستان اين تعطيلي شامل كليه مدارس در تمامي مقاطع و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مناطق شهري و روستايي خواهد بود.

بارش برف و كاهش شديد دماي هوا از روز شنبه هفته جاري كردستان را فراگرفت و به همين دليل نيز طي دو روز اخير باعث تعطيلي مدارس و لغو پروازهاي فرودگاه سنندج شد.

همچنين راه روستايي شماري از شهرستان هاي استان كردستان طي روز دوشنبه مسدود شد و كاهش شديد دماي هوا موجب كاهش فشار گاز در شهرستان هاي مرزي استان به ويژه سقز و بانه شد.

پيش بيني هاي اداره كل هواشناسي استان كردستان نشان مي دهد كه موج سرماي هوا طي يكي دو روز آينده نيز در اين استان ادامه داشته باشد.

دماي هوا طي امروز دوشنبه در زرينه از توابع شهرستان ديواندره به ۲۰ درجه زيرصفر رسيد و در سنندج نيز دماي هواي حدود ۱۰ درجه زيرصفر گزارش شده است.

ذكر اين نكته نيز ضروري است كه از ساعت ۱۵ امروز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه و به دنبال بارش برف و كاهش شديد دماي هوا تردد وسائل نقليه به ويژه در سنندج با مشكل مواجه شد.

بر اساس گزارش اداره كل راه و شهرسازي كردستان هم اكنون تردد در جاده هاي اصلي استان جريان دارد ولي تردد در گردنه هاي صعب العبور نيازمند استفاده از زنجير چرخ است.


مدارس ابتدايي و راهنمايي يزد فردا تعطيل است
يزد : به علت بارش شديد برف، مدارس ابتدايي و راهنمايي يزد سه شنبه تعطيل اعلام شد.

محمدرضا قانع، رئيس روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان يزد گفت: مدارس ابتدايي و دوره اول مقطع متوسطه فردا در سراسر استان يزد تعطيل است.

وي بيان كرد: بارش برف در اغلب شهرستانهاي استان يزد از جمله مركز استان شدت گرفته به همين دليل فردا مدارس در دو مقطع تعطيل اعلام شده است.

برخي منابع در آموزش و پرورش يزد اعلام كردند: در صورت ادامه بارش ها، به احتمال زياد، دوره دوم متوسطه نيز در برخي شهرستانها نيز تعطيل اعلام خواهد شد.

تعطیلی مدارس قزوین
مدارس استان قزوین در همه مقاطع تحصیلی به علت بارش برف و کاهش شدید دما و لغزندگی خیابان‌ها و جاده‌ها تعطیل اعلام شد

تعطیلی کلیه مدارس ابتدایی تهران و ...

نسیم: روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد؛ کلیه مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی مناطق ۱۹گانه و مدارس راهنمایی مناطق یک تا ۵ و دبیرستان‌های منطقه یک و بخش مرکزی منطقه ۸ شهر تهران در نوبت صبح روز سه‌شنبه تعطیل است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: با تداوم برودت هوا، فردا سه شنبه ۱۵ بهمن ماه مدارس ابتدایی و راهنمایی استان در شیفت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.
محمدرضا وطنی در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: با توجه به گزارش هواشناسی استان مبنی بر کاهش سه درجه‌ای زیر صفر دمای صبح فردا این تصمیم اتخاذ شد.

به گفته وی، فردا مقاطع تحصیلی دبیرستان تعطیل نیست و دایر خواهند بود.

وطنی خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش هواشناسی استان دمای هوا بین سه تا شش درجه کاهش می‎یابد که این وضعیت جوی به همراه بروز یخبندان ایجاب می‎کند، مدارس شیفت صبح در استان تعطیل باشند.

وی با اشاره به بازگشت دمای هوا طی روزهای آینده ابراز امیدواری کرد با افزایش دما در روزهای آینده دوباره مدارس استان به شرایط عادی خود بازگردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با ابراز نگرانی از روند تعطیلی مدارس به دلیل شدت سرما اذعان داشت: به هیچ‎وجه راضی نیستیم که مدارس استان تعطیل باشد اما نبود زیرساخت مناسب و مشکلات در رفت‎و‎آمد دانش‎آموزان، مدیریت آموزش و پرورش استان را ناگزیر به این انجام این کار کرده است.

وطنی خاطرنشان کرد: پیش از چنین وضعیتی باید در کمیته‎ای اضطراری متشکل از شهرداری‎ها و مدیریت بحران، راهکارهای مناسب برای مقابله با چنین وضعیتی پیش‎بینی می‎شد؛ تا عرصه تعلیم و تربیت فرندانمان این‌گونه دچار توقف نشود.

هوای گلستان اکنون صاف با نوسان دمایی بین ۳ تا ۹ درجه زیر صفر است.

به علت بارش برف مراکز پیش دبستانی و ابتدایی استان همدان تعطیل شد

مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: به علت بارش برف مراکز پیش دبستانی و ابتدایی سراسر استان روز سه شنبه در نوبت صبح تعطیل می باشند.

محمد پورداود شامگاه دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: به دلیل برودت هوا و سرمای شدید برای حفظ سلامت دانش آموزان، مدارس پیش دبستانی و ابتدایی سراسر استان فردا( سه شنبه) در نوبت صبح تعطیل شد.

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری نیز برخی مدارس استان همدان در نوبت های صبح و بعد از ظهر به علت بارش برف سنگین تعطیل شده بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دمای هوای نقاط مختلف این استان درطول استقرار سیستم جوی جدید از بعد از ظهر روز دوشنبه تا چند درجه سانتیگراد کاهش یافت.

سید محسن موسوی افزود: حداقل دمای هوای همدان شامگاه یکشنبه هشت درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده است و دوشنبه شب دمای هوای استان همدان در اغلب نقاط به زیر ۱۰ درجه سانتیگراد رسیده است.

وی اضافه کرد: سردترین نقطه استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهرستان رزن با ۱۲ درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده است.

موسوی گفت: هوای استان همدان تا روز چهارشنبه در برخی از ساعت قسمتی ابری همراه با بارش برف و مه صبحگاهی است.

وی با بیان اینکه اواخر امشب سامانه بارشی خوبی در استان فعال می شود اظهار داشت: این سامانه بارشی تا روز چهارشنبه به صورت پراکنده در استان همدان فعالیت دارد و از اواخر روز چهارشنبه موج بارشی به تدریج از استان خارج می شود.

انتهای پیام/ ۵۰۸۲