دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۴
روستاییان بدون شناسنامه؛ محروم از دریافت سبدکالا
 
تعدادی از اهالی یک روستا در شهرستان چابهار به دلیل نداشتن شناسنامه از دریافت سبد کالا محروم اند.
محمد کریم گوهری، رئیس شورای روستای صدیق زهی در گفت و گو با عصر هامون تعداد اهالی فاقد شناسنامه این روستا را بیش از ۱۲۰نفر اعلام کرد و افزود: این روستا قریب به ۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد و تا به حال چندین مرحله به اداره ثبت احوال شهرستان چابهار برای رفع این مشکل مراجعه کرده ایم، اما تاکنون به نتیجه ای مطلوب دست پیدا نکرده ایم، که در نظر داریم نامه ای به نماینده مردم چابهار ارسال کنیم و خواستار پیگیری این مشکل شویم.
رئیس شورای روستای صدیق زهی با توجه به توزیع سبد کالا در سطح کشور تصریح کرد:این تعداد خانوار از دریافت سبد کالا هم محرومند که در صورت طبقه بندی، آنها جز فقیرترین و محروم ترین افراد روستا محسوب می شوند که با وجود این سطح میزان درآمد نمی توانند به سبد کالا دسترسی پیدا کنند.
گوهری در موردمشکلات اهالی فاقد شناسنامه روستای صدیق زهی بیان کرد: کلیه این افراد از خدمات شهروندی، بهداشتی و آموزشی محروم اند، که این موضوع مشکلات زیادی را برای خود و خانواده آنها بوجود آورده است.
رئیس شورای روستای صدیق زهی گفت: بخشی از این جمعیت فاقد شناسنامه را دانش آموزان بخود اختصاص داده اند که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند و به دلیل نداشتن شناسنامه در زمان برگزاری آزمون با مشکل مواجه می شوند و از شرکت انها در جلسه امتحان ممانعت می شود.
وی در پایان خاطر گفت: از کلیه افراد مسئول و نماینده مردم شهرستان چابهار خواهشمندیم به این مشکل اهالی روستا توجه ویژه داشته باشند و گره از کار این افراد که تعداد آنها هم در روستا کم نمی باشد رسیدگی ویژه شود.
انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۴۷۸


ارسال