شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۸
پیاده روی از پاکستان تا مکه ؛
«کسرت رای» ورزشکار پاکستانی حامل پیام صلح و دوستی وارد زاهدان شد
 
ورزشکار کشور پاکستان با هدف ابلاغ پیام صلح و دوستی برای جهانیان ، با پای پیاده وارد زاهدان شد.
به گزارش عصر هامون به نقل از زاهدانه، طی جلسه ای در کنسول گری پاکستان ، از ورزشکار پاکستانی که اقدام به پیاده روی از پاکستان تا مکه مکرمه نموده بود تقدیر بعمل آمد.
کسرت رای ورزشکار مسلمان پاکستانی طی یک راهپیمایی که از کراچی آغاز و به مکه مکرمه ختم می شود امروز وارد زاهدان شد و پس از حضور در جمع ورزشکاران و مسئولان هیئت کونگ فو استان به سمت کشورهای عراق ،اردن و عربستان حرکت خواهد نمود.

آقای رای در گفتگو با خبرنگار زاهدانه اظهار داشت: همه مشکلات مسیر را به جان می خرم تا اعتراض خود و مسلمانان را به اقداماتی که بر علیه اسلام و مسلمانان صورت می گیرد اعلام کنم.

وی در رابطه با هدف سفرش افزود: اقدامات اخیر و نا امنیهایی که در کراچی نیز وجود دارد محکوم کرده، و برای برقرای صلح و آرامش تلاش می کنم.

کسرت رای ادامه داد: مسلمانان جهان خواستار امنیت و صلح در کل جهان هستند و این باید به همه نشان داده شود من با این راهپیمایی می خواهم به کل جهان نشان دهم که ما مسلمانان خواستار صلح و امنیت هستیم و نه تنها برای مسلمانان بلکه برای کل جهان این صلح و امنیت را خواستاریم.

حجت حاج خلیل رئیس هیات کنگ فو سیستان و بلوچستان  در تایید سخنان رای اظهار داشت: حضور این ورزشکار مسلمان پاکستانی را که حامل پیام صلح و دوستی برای جهانیان است به کشور ایران خیرمقدم می گوییم .

وی افزود: ورزشکاران استان قلبا و عملا با این حرکت همراه خواهند بود.

وی ادامه داد: امیدواریم که با انجام این پیاده روی هزاران کیلومتری پیام صلح و دوستی مسلمانان به همه دنیا عرضه شود.

خلیل در رابطه با تعامل فرهنگی – ورزشی ایران و پاکستان افزود: بین دو کشور ایران و پاکستان ارتباطات گوناگونی وجود دارد، در بخش ورزشی ما از سال پیش پیگیر این بودیم تا مسابقات کونگ فو بین این دو کشور با شعار صلح و دوستی را برگزار کنیم که متاسفانه بدلیل تعطیلات نوروزی این امکان میسر نشد و انشاا… بتوانیم این مسابقات را امسال برگزار کنیم .

انتها پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۵۸


ارسال