سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
1
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰
برندگان جوایز ورلد پرس فوتو ۲۰۱۴+تصاوير
 
برندگان جوایز ورلد پرس فوتو اعلام شدند. "World press photo " موسسه غیرانتفاعی و مستقلی است که در سال ۱۹۵۵ میلادی در هلند پایگذاری شد. هدف آن حمایت و توسعه حرفه عکاس خبرنگاران در جهان است.
به گزارش عصر هامون،


حان استنمیر برنده جایزه امسال مسابقات ورلد پرس فوتو شد. این عکس مهاجران آفریقایی را در ساحل شهر جیبوتی نشان می دهد. آنها می کوشند سیگنال های ارزان قیمت تلفنی را از کشور همسایه،‌ سومالی، دریافت کنند.


گروهی از پسران نابینا در اتاقی در مدرسه مخصوص نابینایان در بنگال غربی. این عکس برنده جایزه اول تک عکس در یکی از رشته های پرتره شده است.


امیر پورمند، عکاس ایرانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بخش بهترین عکس اخبار کلی رتبه سوم را کسب کرده است. این عکس دو جوان زورگیر را در تهران پیش از اعدام نشان می دهد.


ژولیوس شرانک،‌ عکاس آلمانی برنده جایزه اول در رشته تک عکس زندگی روزانه شده است. این عکس مبارزان ارتش مستقل کاچین در مراسم تدفین یکی از فرماندهانشان را که یک روز پیش از آن در برمه کشته شده نشان می دهد.


تایلر هیکس، عکاس نیویورک تایمز، جایزه دوم در رشته مجموعه عکس خبری شده است. این عکس یک زن و فرزندانش را نشان می دهد که در جریان حمله مرگبار تروریستی در مرکز خرید نایروبی در کنیا گرفتار شده بودند. آنها نهایتا از این حمله جان سالم به در بردند.


جایزه اول در رشته تک عکس پرتره به عکاس اسوشیتدپرس، مارکوس شریبر رسید. این زن در سومین و آخرین روز وداع همگانی با نلسون ماندلا متوجه می شود که وقت دیدار با جسد او به پایان رسیده و نوبت به او نمی رسد.


دنیس دیلو، عکاس فرنسوی، برنده جایزه دوم رشته مجموعه پرتره شده است. این عکس علی، یک ورزشکار زیبایی اندام مصری را در قاهره در کنار مادرش نشان می دهد.


استیو وینتر، عکاس نشنال جیوگرافیک، برنده جایزه اول در رشته طبیعت شده است. این عکس در پارک گریفیت لس آنجلس گرفته شده است.


گوران توماسویک، عکاس صرب، برنده جایزه اول در رشته مجموعه عکس خبری شده است. این عکس شورشیان سوری را بعد از انفجاری در یکی از مناطق دمشق نشان می دهد.


ویلیام دنیلز، عکاس فرانسوی، برای مجموعه عکسی از تظاهرات خیابانی در بانگوئی در جمهوری آفریقای مرکزی، رتبه دوم در رشته عکس های اخبار عمومی را کسب کرد.


نجات یافتگان توفان هایان در مراسمی مذهبی در تولوسای فیلیپین. این عکس برنده جایزه اول در یکی از رشته های تک عکس خبری شده است.


اقامتگاه موقت پناهندگان سوری در ایاصوفیه. الساندرو پنزو،‌ عکاس ایتالیایی،‌ برنده جایزه تک عکس در رشته اخبار عمومی شده است.


کویین رونی،‌ عکاس استرالیایی گتی ایمیجز،‌ رتبه جایزه سوم رشته عکاسی را برده است. این عکس در مسابقات قهرمانی شنای استرالیا از دنیل ارنامنارت گرفته شده است.

انتهاي پيام/ ۴۰۳۰
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۶۸۳


ارسال
میلاد
۱۳۹۲/۱۱/۲۷ ۱۱:۱۹
عکس اون فرد اعدامی که سرش رو رویه شونه مامور پلیس گذاشته بود خیلی با احساسم بازی کرد...توروخدا از این عکسا نزارید.