سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۷
دختر نقابدار، جنجالی ترین کاربر تویتر در عربستان
 
یک دختر نقابدار عربستانی، به عنوان جنجالی ترین کاربر تویتر در این کشور شناخته شد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم؛ آمار رسمی، "رغد الفیصل" را به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین زنان عربستان در پایگاه اجتماعی تویتر معرفی می کند.

ویژگی این دختر ۲۳ ساله عربستانی که او را از دیگران متمایز کرده، علاوه بر سن پایین و نامعلوم بودن سوابق، جسارت زیادش در بیان دیدگاه ها عنوان شده است.

رغد الفیصل در گفت وگو با ایلاف گفت: شمار کسانی که بطور فعال، پیگیر صفحه من بر روی تویتر هستند، ۱۳۲ هزار نفر است.

وی افزود: در آغاز انقلاب های عربی اکثر پست هایی که بر روی صفحه تویتر می گذاشتم، سیاسی بود و نمی دانم چگونه شمار کسانی که پست های مرا می خوانند، به این میزان رسید... با این حال فکر می کنم که جسارت در بیان دیدگاه ها، در این زمینه یاریگر من بوده است.

این دختر نقابدار با تاکید بر این که از ترس جانش، نقاب می زند، خاطر نشان کرد که چندین بار پیام تهدید دریافت کرده است و عده ای نیز ادعا کرده اند که او مرد است و برای پنهان کردن جنسیت خود، از نقاب استفاده می کند.

رغد با تاکید بر این که در زندگی عادی، از نقاب استفاده نمی کند، احتمال داد که در آینده نه چندان دور، برای رفع شائبۀ مرد بودن، به برداشتن نقاب از چهره خود، به طور جدی فکر کند.

این دختر عربستانی درباره علت انتقادش از وضع جامعه خود گفت: "من جامعه ام را سرزنش می کنم، زیرا از نظر فکری، اخلاقی و اجتماعی در وضع بسیار بدی به سر می برد و سر در برف کرده، بر واقعیت ها چشم پوشیده و با کسانی که به دنبال مبارزه با شرایط نامناسب کشور برمی خیزند نیز مقابله می کنند.

به نوشته ایلاف پست های این دختر عربستانی بر روی تویتر در سال ۲۰۱۲ تاثیر گذارترین پست ها شناخته شده بود.

انتهای پیام/ ۴۰۳۰
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۷۸۱


ارسال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۲/۰۴ ۱۱:۳۷
آره من هم جامعه تورا سرزنش می کنم چون 99 و نیم درصدش خر تشریف دارن.