دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
صبح امروز در آستانه سالروز قیام تاریخی ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تبریز، هزاران نفر از مردم این شهر با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) دیدار کردند.
به گزارش عصر هامون، صبح امروز در آستانه سالروز قیام تاریخی ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ مردم تبریز، هزاران نفر از مردم این شهر با حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) دیدار کردند.

برخی محورهای سخنان رهبر معظم انقلاب به شرح ذیل است:

زبان از توصیف و تقدیر از ملت بزرگ ایران به خاطر شکوه و عظمتی که در ۲۲ بهمن از اقتدار خود نشان دادند عاجزست؛ باید جبهه سپاس و ستایش در مقابل پروردگار عالم به خاک سایید.

پیام شعارهای مردم، استقامت بر روی آرمان‌های انقلاب و وحدت بود، دولت آمریکا مظهر نظام سلطه است؛ ملت ایران تأکید کرد هرگز تسلیم زورگویی و باج‌خواهی آمریکا نخواهد شد.

یک عده سعی نکنند با بزک کردن چهره آمریکا زشتی‌ها، وحشت آفرینی‌ها و خشونت‌ها را از چهره آمریکا بزدایند؛ کشتار انسان‌های بی‌گناه، حمایت از دیکتاتورها و رژیم صهیونیستی در سیاهه اعمال دولت آمریکا ثبت است.

رئیس‌جمهور آمریکا با کمال وقاحت از فتنه‌گران در سال ۸۸ حمایت کرد و اخیراً هم دارد حمایت می‌کند.

تصور برخی مسئولان دولت قبل و دولت کنونی این بود که اگر در قضیه هسته‌ای با آمریکا مذاکره کنیم، موضوع حل می‌شود. روز اول امسال در مشهد اعلام کردم که مخالفتی ندارم، اما خوش بین نیستم که به جایی برسد. ببینید بجایی نرسیده و پی در پی اظهارات سخیف آمریکایی‌ها را ببینید.

سناتور بی‌آبروی امریکایی از صهیونیست‌ها پول می‌گیرد که به ملت ایران دشنام صریح بدهد، روسای امریکا در سطوح مختلف نیز همین کار را می‌کنند. البته در ۲۲ بهمن تو دهنی را از ملت ایران خوردند.گستاخی، پررویی، زیاده‌طلبی، بددهنی و بی‌ادبی مسئولین امریکا، موجب شد مردم با غیرت دینی در ۲۲ بهمن امسال، گرم‌تر به میدان بیایند.

پیام مردم به همه مسئولین و زحمت‌کشان اداره کشور در سیاست داخلی و خارجی این بود که «خاطرتان جمع باشد؛ ملت ایران ایستاده و در صحنه است؛ در مواجهه با دشمن احساس ضعف نکنید.»

مسئله هسته‌ای بهانه آمریکا برای دشمنی است. سخنگویان آمریکا اکنون بحث حقوق بشر و موشکی را به میان می‌آورند. آمریکا با این‌همه فضاحت، آیا خجالت نمی‌کشد که اسم حقوق بشر را به زبان می‌آورد؟

کاری که وزارت خارجه و مسئولان دولتی ما شروع کردند ادامه پیدا خواهد کرد و ایران نقض قرار نمی‌کند، اما اکنون هم می‌گویم که فایده‌ای ندارد و بجایی نخواهد رسید. آمریکا با اصل انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و پرچمی که شما مردم بلند کردید، دشمن است.

راه علاج دشمنی‌ها، تکیه بر توان و اقتدار ملی و استحکام هر چه بیشتر ساخت درونی کشور است. راه علاج مشکلات، پیمودن راه اقتصاد مقاومتی است. ثروت‌ها و منابع کشور فوق العاده است، چشم به دست دیگران ندوزیم.

تا یک لبخندی مشاهده شد، شرکت‌های خارجی هجوم آوردند و نشان دادند می‌خواهند بیایند. تا کی آمریکایی‌ها می‌خواهند روی لجبازی خود مقاومت کنند؟ اگر ما روی توان خود تکیه کنیم، استقامت آنها در هم خواهد شکست.

مسئولین کشور دلسوز هستند و دلشان می‌خواهد کار کنند، برای آنها دعا و به آنها کمک می‌کنیم. مسئولین به نیروی داخلی تکیه و به مردم و نیروی داخلی اعتماد کنند.

همه هوشیار باشند؛ دشمنان میخواهند اقوام ایرانی را در مقابل هم قرار دهند. پیام ۲۲ بهمن همدلی، اتحاد و همدردی بود. همه اقوام زیر پرچم اسلام و مفاخر اسلامی و زیر نام زیبای ایران جمع هستند.

انتهای پیام/ ۴۰۳۰
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۸۰۳


ارسال