چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۰
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان؛
۲۳ هزار بیسواد در استان شناسایی شده است
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت :تا کنون در استان سیستان و بلوچستان بدلیل پراکندگی و مشکلات خاص حدود 23 هزار بیسواد شناسایی شده است.
به گزارش عصر هامون به نقل از خط اول، علیرضا نخعی صبح امروز در جمع مدیران آموزش و پرورش و کارشناسان سواد آموزی سراسر سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات خانه معلم، اظهار داشت:در مسئله سواد، آموزش و پرورش به صرف خواستن و دلسوزی نمودن و تلاش سواد آموزی فقط این نیست که بی سوادها را با سواد کنیم بلکه باید جاذبه مدرسه ها را افزایش دهیم تا ترک تحصیل کاهش پیدا کند.
وی افزود :شناسایی افراد بیسواد نیازمند هم افزایی بیشتری دارد و برای این کار باید دانشمان را افزایش و از فن آوری نو استفاده نماییم و از اطلاعات موجود کشور با یک نگاه فراگیر تری استفاده کنیم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان گفت :شاخص با سوادی در استان سیستان و بلوچستان تا ابتدای سال تحصیلی ۸۰ درصد می باشد که به عبارتی نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر بیسواد در استان می باشند که با برنامه های پیش بینی شده قرار است در یک برنامه ۴ ساله عدد بیسوادان به صفر نزدیک شود.
این مسئول ادامه داد :پیچیده ترین کار سواد آموزی شناسایی بیسوادن می باشد که این کار مستلزم همکاری و هماهنگی همه بخشهای بیرون از آموزش و پرورش بویژه بخشداری ها و فرمانداری ها می باشد .
نخعی بیان داشت :در آمار و اطلاعاتی که از حوزه های تخصصی مربوطه در استانمان استخراج شده است نزدیک به نیم میلیون واجد شرایط سواد آموزی زیر ۵۰ سال ثبت شده است ولی مشاهدات عینی و بالینی از برخی از مناطق نشان داده که افراد واقعی موجود در استانمان به این آمار نمی رسد.
این مسئول اظهار داشت :سامانه تحت وب آموزش و پرورش با حداقل صرف انرژی و وقت این امکان را می دهد تا به حداکثر نتیجه دسترسی پیدا کنیم.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۸۸۲


ارسال