جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۴
اولین همایش احیای تالاب هامون در سیستان برگزار شد
 
اولین همایش احیای تالاب بین المللی هامون در سیستان برگزار شد.
به گزارش عصر هامون به نقل از خبر نیمروز، حلیمه عالی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از بی توجهی مسئولان بعد از گذشت سالها از خشکسالی هامون انتقاد نمود و بیان کرد: ۱۶ سال از خشکسالی کامل بزرگترین دریاچه آب شیرین فلات ایران می گذرد ؛از این رو ضایعات زیست محیطی حاصل از خشکسالی سالهای اخیر ، بیکاری کشاورزان و دامداران خسارات بسیار سنگینی را به مردم ولایتمدار سیستان وارد کرده است.
وی افزود: پدیده ریزگردها یکی دیگر از عوارض خشکی تالاب هامون است که این پدیده هر ساله مشکلات ریوی ، چشمی حادی برای شهروندان ایجاد می کند که هر چه زودتر باید مهار شود.
عالی ادامه داد: در صورت عدم تسریع در احیای دریاچه هامون، خسارت های اجتماعی و اقتصادی منطقه را به صورت جدی تهدید خواهد کرد.
وی با اشاره به سفر اخیر هیئت دولت به سیستان افزود:خوشبختانه با پیگیریها و تاکیدات زیاد خادمان مردم در مجلس با هیئت دولت در سفر اخیر مهندس چیت چیان وخانم دکتر ابتکار مقرر شد کارگروه احیای هامون تشکیل شود.
نماینده مجلس تشکیل کارگروه وی‍ژه احیای تالاب هامون را بسیار مهم دانست و بیان کرد : در کنار کار گروه دولت از ngo وصاحب نظران ،ومعتمدین سیستان نیز حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/۹۰۳۱
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۴۸۹۱۴


ارسال